به گزارش سرویس اجتماعی برنا، مرضیه وحید دستجردی تکمیل شبکه بهداشت را یکی از برنامه های وزارت بهداشت در سال 90 عنوان کرد و اظهار داشت: همچنین طرح پزشک خانواده توسعه بیشتری می یابد و شهرها واستان های بیشتری تحت پوشش آن قرار خواهند گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال 89 را برای حوزه بهداشت و درمان کشور، سالی سخت و پرکار عنوان کرد و افزود: سال بسیار سختی بود. دو طرح بسیارمهم یکی طرح پزشک خانواده و دیگری اورژانس های بیمارستانی را آغاز کردیم. در زمینه پزشک خانواده و اورژانس های بیمارستانی هم پیشرفت بسیارخوبی به دست آوردیم.

وی ادامه داد: بیمارستان ها ازنظر ساختارهای داخلی و اورژانس رشد کردند و امیدواریم همین روند ادامه پیدا کند و بتوانیم اورژانس های بیمارستانی را به یک مراکز کاملا ایده آل و مورد تایید و نظر مردم تبدیل کنیم.

وحید دستجردی تکمیل شبکه بهداشت را یکی از برنامه های وزارت بهداشت در سال 90 عنوان کرد و ادامه داد: همچنین طرح پزشک خانواده توسعه بیشتری می یابد و شهرها واستان های بیشتری تحت پوشش آن قرار خواهند گرفت. باید سعی کنیم هزینه های کمتری از جیب مردم برای بحث بهداشت و درمان صرف شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اورژانس ها و اورژانس های پیش بیمارستانی باید ارتقاء یابند و سعی کنیم خدمات به مردم نزدیک تر شود و بیمارستان های بیشتری با تعداد تخصص های بیشتری راه اندازی شوند.

وی افزود: همچنین دسترسی مردم به خدمات بیمارستانی و بهداشتی باید بیشتر شود و به این سمت باید حرکت کنیم. تا پایان امسال سعی کردیم خانه های بهداشت روستایی تکمیل شود و سال 90 مراکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری، تکمیل خواهد شد و سعی می شود شبکه بهداشت و درمان، شبکه بهم پیوسته وگسترده ای باشد و دراین شبکه پزشک متخصص، پزشک خانواده ونظام ارجاع به طور کامل مسلط باشد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دستجردی خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم اعتبارات بیشتری جذب کنیم، وضعیت به طور یقین برای بیماران صعب العلاج، بیماران خاص و سرطانی بهتر خواهد شد.