به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا،حمیدرضاحاجی بابایی در حاشیه مراسم نواختن زنگ سلامت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق مصوبه قانون، وزارت آموزش و پرورش تنها مجوز استخدام 60هزار نفر را دارد که از این تعداد5هزار نفر  مربوط به استخدام مربیان بهداشت مدارس است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از این تعداد، تنها کسانی که دارای مدارک مرتبط با این موضوع هستند را استخدام خواهیم کرد، گفت: در حال حاضر 3500مربی بهداشت به صورت رسمی و  3500نفر به صورت قراردادی در آموزش و پرورش در حال فعالیت هستند.می توان گفت وزارت آموزش و پرورش دارای7هزار مربی بهداشت است.

وی افزود: با افزودن 5هزار مربی به مدارس در مجموع آموزش و پرورش دارای 12هزار مربی بهداشت می شود که می توانند در راستای پیشگیری اقدمات بسزایی انجام دهند. وزارت آموزش و پرورش توانایی استخدام مربی بهداشت برای تمامی مدارس را ندارد.

حاجی بابایی در مورد تعطیلی آخر هفته مدارس گفت: این تعطیلی  تنها برای مدارس ابتدایی بود. اجرای این تعطیلی برای 2ماه باقی مانده  از سال تحصیلی به صورت داوطلبانه است، این در حالی است که از اول مهرماه تعطیلی مدارس به صورت کامل اجرا خواهد شد.