به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، مرضیه وحید دستجردی در حاشیه مراسم اعطای نشان ایمنی و سلامت در جمع خبرنگاران اظهار داشت:در سال 89 بیش از 88 میلیون نسخه در کشور كنترل و بررسی شد به طوری که می توان گفت موارد تجویز نابجای آنتی بیوتیک در كشور مشخص شده است.
 
وزیر بهداشت ادامه داد:در حال حاضر كمیته‌های تجویز و مصرف منطقی دارو در سازمان غذا ودارو در حال فعالیت هستند.همچنین كمیته‌هایی به منظور نظارت بر فعالیت داروخانه‌ها تشكیل خواهد شد تا داروها از جمله آنتی بیوتیک‌ها به صورت غیر مجاز به مصرف كنندگان ارائه نشود.

دستجردی  در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص استفاده از آنتی بیوتیک ها برای طیور گفت:مردم از این گوشت‌ها که بی رویه آنتی بیوتیک مصرف کرده اند، استفاده می‌كنند به طوری که آنتی بیوتیک های موجود در گوشت وارد بدن مردم می‌شود و موجب افزایش مقاومت میكروبی بدن افراد در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها می شود که اگر بخواهیم با مصرف نابجای آنتی بیوتیک‌ها مقابله کنیم باید مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها در پرورش طیور رعایت شود. 

وی با اشاره به اینکه مصرف نابجای آنتی بیوتیک‌ها در مرغداری‌ها می‌تواند در سلامت مرغ و تخم مرغ تاثیر گذارد، اظهار داشت:  این موضوع از جمله مواردی است که باید با آن برخورد شود به طوری که این موضوع در شورای عالی سلامت و اهمیت غذایی در حال بررسی است و استانداردهای آن در حال تدوین و تصویب است.