به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، محمدرضا رحیمی در مراسم افتتاح بخش‌های ICU و VIP در بیمارستان سینا افزود: پزشكان ما به دنبال كسب علم و دانش و تحول در حوزه سلامت هستند که این امر از بارزترین خصوصیات آنها است.
 
معاون اول رییس جمهور با اشاره به این که در کنار مردم بودن و خدمت به جامعه از ویژگی های دیگر پزشکان است، ادامه داد: در دولت نهم و دهم انقلابی در عرصه علم و پزشکی ایجاد شد به طوری که در هر سفر استانی به طور متوسط 5 بیمارستان به بیمارستان‌های كشور اضافه شده است.


رحیمی با تاکید بر این که این اقدامات با کار های 25 سال گذشته به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست،  افزود: همچنین بررسی ها نشان دهنده آن است که آمار رشد دانشجویان در 5 ساله گذشته 300 درصد بوده و همچنین در برخی مراكز پزشكی شاخص‌ها سلامت 180 درصد بهبود داشته است که با اجرای قانون هدفمند‌كردن یارانه‌ها این روند شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت.


وی خاطر نشان کرد: بودجه امسال کشور با 117 هزار میلیارد تومان بسته شده است از این میزان 92 هزار میلیارد تومان مربوط به هزینه جاری و پرداخت حقوق و حدود 20 هزار میلیارد تومان هم بودجه عمرانی است.


معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: 6 میلیون بشكه نفت و گاز در کشور تولید و از این تعداد 2 میلیون بشکه صادر می شود كه اگر قانون هدفمند كردن یارانه‌ها اجرا نمی شود در 7 تا 8 سال آینده این 2 میلیون صادرات را هم نمی توانستیم داشته باشیم.

رحیمی ادامه داد: جمع یارانه‌های نفت، گازوئیل، بنزین و آب 80 هزار میلیارد تومان بود چرا كه 30 درصد افراد جامعه به اندازه 70 درصد جامعه مصرف می ‌كردند كه میزان در حال اصلاح است و این امر سبب می شود تا پول زیادی به دولت باز گردد.

معاون رییس جمهور گفت: اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها سبب می شود  تاکشور بتواند قطارهای پرسرعت، هواپیماهای مدرن، فناوری ‌های متعدد را داشته باشد.
 

وی تاکید کرد: مهمترین تاثیری که  اجرای این طرح در کشور به دنبال خواهد داشت کاهش تعداد فقرا است تا به آنجا که دیگر و نیازی به کمیته امداد نخواهیم داشت.
 
معاون اول رییس جمهور در خاتمه اظهار داشت: اجرا نشدن این طرح سبب می شد تا حدود 70 درصد مردم مستمری ‌بگیر شده و اقتصاد مملكت سقوط کند اما خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده در این زمینه ما با چنین مشکلاتی مواجه نخواهیم شد.