به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، یک تیم تحقیقاتی به رهبری دکتر «تونی کوئیرلی» از موسسه سرطان شناسی دانا فاربر و دانشکده پزشکی هاروارد آزمایش های بالینی روی بیماران مبتلا به سرطان حاد سینه انجام داد. نتایج بدست آمده نشان می دهد که این دارو برای بیماران خطراتی جدی به همراه دارد .

کوئیرلی در این باره به رویترز گفت: در حال حاضر درصد کمی از زنان در اثر مصرف این دارو به بیماری قلبی علاوه بر سرطان سینه مبتلا شده اند اما به طور قطع می توان اعلام کرد استفاده از آواستین برای افراد مبتلا به سرطان پیشرفته سینه خطرناک است.
انتشار این خبر در رابطه با پرفروش ترین داروی ضد سرطان نگرانی های زیادی را در جامعه پزشکی به همراه داشت. این در حالی است که بعد ازانتشار این خبر آواستین همچنان در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد و پزشکان اروپایی نیز در تجویز این دارو برای بیماران محدودیت هایی قائل می شوند.

کوئیرلی درباره صحت مطالعات خود اظهار داشت: نتیجه این بررسی با آزمایش روی 4 هزار زن مبتلا به سرطان حاد سینه که آواستین مصرف می کرده اند، اعلام شده است و در همه افراد مورد مطالعه افزایش نگران کننده احتمال ابتلا به بیماری قلبی دیده شده است.

البته دکتر ورنا و ساندرا از موسسه سرطان شناسی واشنگتن براین باورند که این تحقیقات جای کار داشته و باید بااحتیاط بیشتری به آن پرداخت چرا که در حال حاضر این دارو بهترین و موثرترین دارو در زمینه مبارزه با سرطان است.