به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، متخصصان طب سنتی می‌گویند، مهمترین علت سردردهای تابستانی، زیادی ترشح صفراست که با خوردن تمر هندی، آب انار و شاه توت رفع می‌شود.

برای مصرف شاه‌توت باید این میوه را در ظرفی ریخته و مقداری شکر به آن اضافه کنید، در آن را بگذارید و تا صبح در یخچال نگه‌داری کنید. پس از این کار مشاهده می کنید که شاه‌توت‌ها مقداری آب اندخته است و شنا باید آب آن را ناشتا میل کنید. به خاطر داشته باشید که آب این میوه کبد را پاکسازی می‌کند و حرارت خون را نیز پایین می‌آورد.

همچنین مصرف رب انار و زرشک همچنین آب زرشک در طول روز نیز به رفع سردرد صفرایی کمک می‌کند. برای مصرف رب انار یک قاشق رب را با یک قاشق چای‌خوری شکر و مقداری آب خنک مخلوط و میل کنید. توجه داشته باشید که شربت رب انار بهتریت دارو برای صفرا است.

به گزارش برنا، در تابستان که گرمای کبد بالا می‌رود، سردردهایی از این قبیل زیاد می‌شود. علت آنهم این است که بر اثر گرمای کبد، صفرای اضافی در معده ترشح می‌شود و بخارات آن ایجاد سر درد می‌کند، بنابراین برای رفع آن بهتر است خوردنی‌های خنک مصرف شود.

یک نشانه سر دردهای صفراوی این است که از بعد از ظهر شروع و خورشید هرچه به وسط آسمان نزدیک‌ می‌شود سردردهای فرد صفراوی هم افزایش می یابد.