به گزارش سرویس اجتماعی برنا، توجه به ورزش دانشجویی از اولویت های اصلی معاونت دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت است كه رشد43 در صدی حضور ورزشكاران دختر شركت كننده در دهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان علوم پزشكی كشور در مقایسه با نهمین المپیاد، نمایانگر این توجه است.

دكتر بهزاد تدین ناظر اجرایی المپیاد و معاون اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت با اعلام این مطلب افزود: در این دوره از المپیاد 2249 نفر حضور دارند كه از این تعداد ،1385 نفر ورزشكار، 220 نفر مربی و سرپرست، 249 نفر همراه( سرپرست كل، تداركات)، 145 نفر داوران و عوامل فنی و 250 نفر عوامل اجرایی حضور دارند.

وی افزود: دهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشكی كشور از تاریخ 26 تیرماه مصادف با میلاد حضرت ولی عصر(عج) آغاز و تا دوم مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

معاون اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت با تشكر از دانشگاه علوم پزشكی شهركرد كه مسئولیت میزبانی این مسابقات را برعهده گرفته است، افزود: در برگزاری این المپیاد سازمانها و ادارات مختلف استان چهارمحال و بختیاری با در اختیار گذاشتن امكانات خود با دانشگاه میزبان همكاری می كنند و همه امكانات برای برگزاری یك المپیاد باشكوه فراهم شده است.

تدین در باره تعداد رشته های ورزشی المپیاد گفت: در این المپیاد مسابقات در 10 رشته ورزشی برگزار خواهد شد كه این رشته ها شامل شنا، دوومیدانی، تیراندازی، شطرنج، تنیس روی‌میز، بدمینتون، فوتبال، والیبال،بسكتبال و تكواندو است.

وی در پایان در رابطه با چگونگی انتخاب داوران گفت: اعضای كمیته فنی و داوران مسابقات با هماهنگی فدراسیون های مربوطه و مسئولین انجمن های ورزشی وزارت بهداشت انتخاب می شوند./