به گزارش سرویس اجتماعی برنا، فتح الله محقق سرپرست تیم پرتو درمانی بیمارستان آیت الله خوانساری اراك با بیان این مطلب افزود:واحد پرتودرمانی این بیمارستان یک ماه قبل با حضور مسوولان اجرایی استان راه اندازی شد و در این مدت تعداد تابش از 26 مورد در روز به 150 مورد افزایش یافته است. 

سرپرست تیم پرتو درمانی بیمارستان آیت الله خوانساری اراك ادامه داد:با توجه به تقاضای بالا و نیاز بیماران استان و استان های همجوار قرار است كه تعداد تابش های پرتو درمانی در بیمارستان آیت الله خوانساری تا پایان تابستان امسال به روزانه 200 مورد افزایش یابد.

این متخصص انكولوژی افزود:در حال حاضر واحد پرتودرمانی این بیمارستان روزانه به طور متوسط به 45 بیمار سرطانی سرویس دهی می كند و بیش از 140 بیمار نیز در نوبت خدمات پرتودرمانی هستند.

سرپرست تیم پرتو درمانی بیمارستان آیت الله خوانساری اراك ادامه داد: 35 درصد از مراجعان پرتودرمانی از استان های همجوار و غیربومی هستند و انجمن حمایت از بیماران سرطانی به منظور رفاه حال این بیماران تامین مكان اقامتی و هتلینگ را در برنامه های اولویت دار خود قرار داده است. 

محقق از خیرین و مسوولان اجرایی استان مركزی برای خرید و تجهیز مكان اقامتی بیماران سرطانی در دوران پرتودرمانی درخواست کمک کرد.

وی اضافه كرد:در سفر اخیر وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی به اراك قول مساعد برای خرید یك دستگاه رادیوتراپی تك انرژی برای تابش های كمتر و موارد ساده داده شده كه در صورت خرید و نصب آن نیاز به امكانات اقامتی دو چندان خواهد شد.

گفتنی است بیمارستان آیت الله خوانساری به همت دولت نهم به قطب سرطان شناسی و پذیرش درمان بیماران سرطانی تبدیل شده و هم اكنون با 28 تخت بستری و 15 تخت سرطانی به بیماران سرویس می دهد. 

شایان ذكر است؛ دستگاه پرتودرمانی بیمارستان آیت الله خوانساری اراك پیشرفته ترین دستگاه دیجیتالی با خطای پایین و سرعت بالا در كشور است. همچنین بیماران سرطانی استان مركزی بین سه هزار و 500 تا چهار هزار نفر تخمین زده می شوند كه 780 نفر در انجمن حمایت از بیماران سرطانی پرونده دارند.