به گزارش سرویس اجتماعی برنا، حسین حسین زاده عضو مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به این‌که سرطان یکی از بزرگترین علل مرگ و میر در جهان به شمار می‌رود و سالانه بیش از شش ملیون نفر جان خود را به دلیل این بیماری از دست می دهند،اظهار داشت: دراین میان کاروتنوییدها دارای اثرات ضد سرطانی، ضد جهش زایی و تعدیل کنندگی سیستم ایمنی بدن است و زعفران که از کلاله‌های خشک شده گیاه زعفران گرفته می‌شود از جمله گونه‌هایی است که سرشار از کاروتنو ییدها است.

حسین زاده افزود: در این طرح که در محیط آزمایشگاهی و بر روی سیب زمینی و میگو صورت گرفت مشخص شد عصاره کلاله زعفران در مهار رشد تومورها سرطانی موثر است.
 
وی افزود: در مطالعه ای اثر ضد سرطانی الکلی کلاله زعفران بر روی سلول‌های سرطانی انسان بررسی شد که در این تحقیق نشان داد کروسین به عنوان مهمترین ماده ضدسرطانی حاوی کاروتنویید معرفی شده است.
 
وی با بیان این‌که در طب سنتی نیز از زعفران به عنوان گیاهی درمانی یاد شده است اظهار امیدواری کرد نتایج این تحقیقات بتواند در تولید داروهای مرتبط با درمان یا مهار بیماری سرطان موثر باشد.

استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در طب سنتی از زعفران به عنوان ضد اسپاسم، کمک به هضم طبیعی غذا، تسکین دهنده ناراختی‌های لثه، ضد آبریزش، آرام بخش، ضد نفخ و افزاینده تعرق یاد شده است.