به گزارش سرویس اجتماعی برنا،محمدباقر هداوند افزود: با توجه با پیگیری های بعمل آمده از سوی وزیر رفاه و تامین اجتماعی و همچنین عنایات ویژه ریاست جمهوری مقرر شد تا از محل هدفمند سازی یارانه ها در كشور مبلغ 180 میلیارد ریال برای بیمه کردن تمامی افراد فاقد پوشش بیمه درمان تحت عنوان بیمه ایرانیان برای تعداد 1 میلیون نفر از افراد جامعه در اختیار این سازمان جهت صدور دفترچه بیمه ایرانیان قرار گیرد.

وی ضمن اشاره به نیاز بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی به حمایت های درمانی سازمان بیمه خدمات درمانی نیز اظهار داشت:  بر اساس دستور معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مبلغ 180میلیارد ریال دیگر  بابت پرداخت قسمتی از هزینه درمان این بیماران در اختیار این سازمان قرار خواهد گرفت تا این امر موجب كاهش دغدغه های فكری این بیمه شدگان در پرداخت هزینه های درمانی آنان شود.

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی همچنین خاطر نشان كرد: تمامی افراد فاقد پوشش بیمه درمان می توانند دفترچه بیمه درمان ایرانیان را فقط با پرداخت 50 درصد حق بیمه دریافت کنند؛ چراكه 50 درصد دیگر حق بیمه بر عهده دولت است. همچنین لازم به ذكر است افرادی كه توانایی پرداخت 50 درصد حق بیمه خود را ندارند نیز می توانند با مراجعه به سازمان ها و مراكز حمایتی ذی ربط (كمیته امداد امام خمینی (ره)) و دریافت معرفی نامه متناسب با میزان نیازمندی تایید شده، از تخفیف 50 تا 100 درصدی حق سرانه برخوردار شوند. 

هداوند در پایان از متقاضیان دریافت دفترچه بیمه ایرانیان درخواست كرد برای ثبت نام و دریافت دفترچه از طریق سایت این سازمان www.msio.org.ir اقدام کنند.