پرویز زرین بخش جراح و متخصص چشم در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی برنا اظهار داشت: اگر جراحی زیبایی پلک توسط یک جراح کارآمد صورت گیرد هیچ‌گاه فرد دچار عوارض نخواهد شد، این در حالی است که اگر این کار با دقت انجام نشود سبب می‌شود تا فرد دچار عوارضی همچون برگشت پلک به پایین و بالا یا بازماندن پلک شود.

زرین بخش بااشاره به این مطلب که جراحی پلک باید دقیق صورت گیرد، ادامه داد: قبل از جراحی تست‌هایی بر روی فرد انجام می شود تا مشخص شود، این جراحی برای فرد دارای عارضه است یا خیر.

وی افزود: جراحی پلک بیشتر جنبه زیبایی داشته و کمتر جنبه درمانی دارد، اما مواردی هم مثل ابتلا به اشک ریزش چشم و موارد ارثی وجود دارد که فرد نیاز به جراحی داشته باشد.

این جراح و متخصص چشم خاطر نشان کرد: در سنین 40 سالگی، پوست پلک بسیاری از خانم‌ها دچار شل شدن و  افتادگی می‌شود که این افراد بیشترین گروهی هستند که به جراحی پلک نیاز دارند.
 
وی تصریح کرد: اما اگر در خانواده پف و افتادگی پلک ارثی باشد، ممکن است افراد در گروه سنی پایین تصمیم به انجام چنین عملی داشته باشند، این درحالی است به افراد عادی هیچ‌گاه توصیه نمی‌شود این جراحی را انجام دهند.