به گزارش سرویس اجتماعی برنا، "سعیدرضا شاهمرادی" مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت گفت: مدت طولانی است كه كانال‌های ماهواره‌ای به صورت گسترده، داروها و تجهیزاتی را در زمینه‌ درمان انواع بیماری تبلیغ می كنند.

وی تصریح كرد: برخی از این شبكه ها ادعا می‌ كنند كه این وسایل دارای مجوز وزارت بهداشت ایران است درحالی كه برای هیچكدام از این دستگاه‌های به اصطلاح درمانی مجوز نداده است.

مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: استفاده از این روش‌های درمانی موجب وارد شدن صدمات جسمی غیرقابل جبران و تهدید كننده سلامت و حیات فرد مصرف كننده است.

شاهمرادی همچنین در خصوص تبلیغات این شبكه ها در خصوص اصلاح بسیاری از ناتوانی های جنسی ضمن هشدار به مصرف كنندگان گفت: عرضه هرگونه دستگاه‌های مورد مصرف در ناتوانی‌های پاتولوژیك و فیزیولوژیك جنسی منحصرا از طریق داروخانه‌های سطح كشور و در مقابل ارایه نسخه معتبر توسط پزشك معالج (متخصص) بیمار امكان پذیر است.

وی در پایان از رسانه‌های عمومی از جمله صدا و سیما و وسایل ارتباط جمعی نوشتاری و اینترنتی خواست با اطلاع رسانی صحیح در این خصوص و آگاه سازی مردم مانع اغوای بینندگان این گونه شبكه های ماهواره ای شوند.