پس از انتقادات صریح و کم سابقه حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور از صداوسیما، دبیر شورای نظارت برصداوسیما خواستار حذف آشنا از این شورا شد!

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا،سایت خبری انتخاب نوشت؛ بیژن نوباوه کارمند صداوسیما که در اقدامی عجیب، دبیر هیات نظارت بر عملکرد صداوسیما هم شده است ، با رد انتقادات آشنا گفت: متاسفانه آقای حسام الدین آشنا از حداقل اطلاعات درخصوص عملکرد صد درصد موفق شورای نظارت در تحلیل محتوا و اجرا در عملکرد سازمان صداوسیما که طی ده‌ها مجلد کارشناسی منتشر شده بی اطلاع است و آن را نادیده گرفته است.

این مدیر سابق دفتر تلویزیون در نیویورک، که مورد حمایت ویژه دکتر احمدی نژاد در دولت های نهم و دهم بوده و به منزلش رفت و آمد داشته و پس از آن، با حمایت رییس دولت نهم به لیست انتخاباتی اصولگرایان راه یافت، افزود: اعضای این شورا نسبت به اظهارات یکی از نمایندگان دولت، طی نامه ای به رئیس جمهور اعتراض خود را اعلام خواهند کرد.

وی که به عنوان دبیر شورای نظارت بر عملکرد صداوسیما وظیفه نظارت بر این سازمان را دارد، تصریح می کند که «اظهارات اخیر حسام الدین آشنا درخصوص عملکرد شورای نظارت نشان می دهد که ایشان از حداقل روابط و مقررات دولتی بی اطلاع است چون نظراتشان به نوعی زیر سوال بردن دولت که اعضایی در این شورا دارد محسوب می شود.»

نوباوه تأکید کرد: به نظر می رسد اعتراض غیر مسئولانه مشاور رئیس جمهور به دلیل عدم تحقق برخی از مطالبات وی از شورای نظارت صورت گرفته و این شورا چنین اظهاراتی را نظرات رسمی دولت تلقی نمی کند.

نوباوه با اظهار تأسف از نظرات حسام الدین آشنا، اعلام کرد: متأسفانه آقای آشنا از حداقل اطلاعات درخصوص عملکرد صد درصد موفق شورای نظارت در تحلیل محتوا و اجرا در عملکرد سازمان صداوسیما که طی ده ها مجلد کارشناسی منتشر شده بی اطلاع است و آن را نادیده گرفته است.

وی افزود: اظهارات حسام الدین آشنا در مورد شورای نظارت نظیر نظرات ایشان درخصوص آقای سریع القلم و مشاور رئیس جمهور نبودن ایشان است.

نماینده تهران از حسام الدین آشنا خواست ضمن عذرخواهی از این شورا نسبت به اظهارات غیرمسئولانه، دقت بیشتری داشته باشد و مطالعه کافی را در مورد اظهار نظرات خود به خرج دهد.

دبیر شورای نظارت بر سازمان صداوسیما افزود: اگر این شورا که در بالاترین سطح اجرایی و با حضور اعضایی از قوه مقننه، قضاییه و مجریه برگزار می شود صرفا گعده ای بیهوده است چرا ایشان دائما اصرار دارد که مشروح مذکرات شورای نظارت در اختیار وی قرار گیرد تا بتواند از آن در جهت اهداف خود استفاده کند.

وی در پایان تأکید کرد: بهترین روش برای برخورد با اظهارات غیرمسئولانه و غیر واقعی آقای آشنا شکایت شورا به آقای رئیس جمهور و جایگزینی فردی در مقام ایشان با اعتقاد به جایگاه قانونی شورای نظارت است.

روز گذشته حسام الدین آشنا، نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت بر صداوسیما در مراسم رونمایی از کتاب «شکست انحصار» گفت: «شورای نظارت فعلی هیچ نیست و جنبه تشریفاتی دارد. وی در ادامه گفت: این شورا هیچ قدرت اجرایی و نظارتی ندارد و فقط دو هفته یک بار شش نفر دور هم می نشینند و گعده می کنند و هیچ تضمینی بر اجرای مصوبات شورا در سازمان صداوسیما وجود ندارد.»