به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، نمایشگاه خودوری شیکاگو 2011  که یکی از بزرگترین نمایشگاه های خودرو به شمار می رود تا 6 روز دیگر آغاز به کار می کند. 

به گفته برگزارکنندگان نمایشگاه شیکاگو، امسال فضایی به وسعت 300 هزار مترمربع برای برگزاری نمایشگاه اختصاص یافته و  شرکت های بزرگ خودروسازی با آخرین تولیدات فناورانه خود در آن حضور می یابند. سابقه برگزاری این نمایشگاه به سال 1901 باز می گردد.

مطرح ترین شرکت های خودرو سازی دنیا از جمله دایملر کرایسلر، فورد، بی.ام.دبلیو، جی.ام و  برخی شرکت های دیگر امسال آخرین تولیدات و طراحی های خود را که با جدیدترین فناوری های دوستدار محیط زیست منطبق هستند، در معرض دید عموم قرار می دهند.

بر اساس این گزارش، رقابت اصلی در این نمایشگاه بین خودروهای سبز و هوشمند خواهد بود. اما از دیگر بخش های قابل توجه این دست نمایشگاه ها، بخش اتومبیل های مفهومی است که در این بخش هر شرکت  سعی می کند خودروهای آینده را به نمایش بگذارد؛ خودروهایی که فضای ذهنی مخاطبان و عموم مردم را به دنیای فیلم های هالیوودی درباره آینده می برند.

گفتنی است، این نمایشگاه یک بخش خیریه نیز دارد که عواید حاصل از فروش بلیت آن به سازمان های مردم نهاد حمایت اجتماعی واگذار می شود.

از طرف دیگر، ارتش ایالات متحده آمریکا نیز که هر سال به عنوان یکی از مطرح ترین تولیدکنندگان خودروهای زرهی در این نمایشگاه حضور داشته، امسال قرار است آخرین طراحی خود را  در این نمایشگاه در معرض دید عموم بگذارد. به گفته مسئولان پنتاگون این خودرو، بهترین ماشین زرهی طراحی شده تاریخ را به نمایش می گذارد.

این ماشین محصول مرکز تحقیقات توسعه مهندسی ارتش آمریکا است که به دلیل برخی ملاحظات در نمایشگاه دیترویت به نمایش در نیامد.

البته مسئولان نظامی آمریکا اعلام کرده اند که به دلایل امنیتی از نمایش تمام تجهیزات این خودرو زرهی معذور هستند. این گفته مقامات آمریکایی در حالی بیان شده است که دولتمردان جنگ طلب آمریکایی همواره به این چنین نمایشگاه هایی به عنوان مراکز بازاریابی برای کارخانه های جنگ افزارسازی خود می نگرند و به دنبال درآمدزایی برای تامین بودجه های جنگ طلبانه در اقصی نقاط جهان هستند.