سید حسام الدین زندوی دبیر فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا گفت: یکی از وظایف جنبش دانشجویی اهمیت به تولیدات فاخر در حیطه انقلاب است. کاری که دانشجویان انجام می‌دهند باعث ازدیاد این نوع آثار و به ‌نوعی تقدیر از صاحبان آن می‌شود و از طرف دیگر در این قضیه نوعی مطالبه‌گری نهفته است که خواستار ترویج و گسترش این قبیل آثار است.

وی در ادامه افزود: لزوم این عمل امروزه بیشتر از گذشته است چون در شرایط فعلی ما با جنگی پیش رو هستیم و باید تا آن‌جا که می‌توانیم سلاح‌ها و ابزارهای این جنگ تقابل را فراهم کنیم، سلاح‌هایی از جنس فیلم، عکس، شعر، کاریکاتور و..

زندوی با اشاره به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب گفت: ما به عنوان افسران جنگ نرم وظیفه داریم این آثار را معرفی کنیم.

وی در ادامه گفت: در همین زمینه شعار اردوی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور  هم با عنوان «عدالت، آرمان دیروز و واقعیت فردا» که به اعتقاد ما گفتمان غالب امروز جامعه و از جمله جنبش دانشجویی عدالت محوری و مطالبه عدالت است.
 
دبیر فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با اشاره به وظایف هنرمندان و دست‌اندرکاران فعالیت‌های فرهنگی به عنوان جزیی از جامعه گفت: آن‌ها باید با زبان تاثیرگذار هنر خود در جهت تحقق آرمان‌های عدالت‌خواهی گام بردارند و این یعنی همان تحقق هنر متعهد و انقلابی که مورد توقع دانشجویان و مردم است.

زندوی تصریح کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل نیز جهت حمایت از تولیدات فرهنگی جبهه انقلاب قصد دارند در اردوی تشکیلاتی جهاد اکبر 9 برترین تولیدات فرهنگی را از منظر دانشجویان معرفی کنند.

وی از نتیجه دیدگاه‌ها و نظرات دانشجویان در انتخاب برترین آثار فرهنگی خبر داد و گفت: برای نام گذاری این روز نتیجه فرآیند دیدگاه های دانشجویان نسبت به آثار فرهنگی مورد توجه قرار گرفته و بر اساس آثار برگزیده هر روز تا 22 بهمن به یک اسم نام‌گذاری می‌شود.