به گزارش سرویس دانشگاه برنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی كاربردی، علی صدر، مدیر آزمون، آموزش‌های خاص و غیرحضوری دانشگاه افزود: متقاضیان جدید ثبت‌نام در دوره كاردانی علمی كاربردی پودمانی غیرحضوری مدیریت خانواده و همچنین دانشجویان دوره‌های قبل، باید در زمان مقرر با مراجعه به دفاتر پستی سراسر كشور نسبت به خرید كارت اعتباری به مبلغ 25 هزار ریال كه دارای شماره پرونده، نام كاربری و رمز عبور است و یك جلد دفترچه راهنمای ثبت‌نام به مبلغ هفده هزار ریال اقدام کنند.

وی تصریح کرد: داوطلبان پس از مطالعه دفترچه باید به سامانه ثبت‌نام اینترنتی دوره كاردانی پودمانی غیرحضوری مدیریت خانواده به آدرس http://reg.uast.ac.ir مراجعه و نسبت به ثبت ‌نام خود اقدام کنند.

مدیرآزمون، آموزش‌های خاص و غیرحضوری دانشگاه جامع خاطر نشان کرد: این دوره شامل 12 پودمان با رویكردهای مهارتی متنوع مانند؛ حقوق خانواده، مشاوره ‌خانواده، روانشناسی و تعلیم و تربیت كودكان، اقتصاد و برنامه‌ریزی خانواده، آداب معاشرت و همسرداری و جمعیت، بهداشت و فوریت‌های پزشكی، مجموعه‌ای جامع از مهارت‌های علمی كاربردی را در اختیار اعضا خانواده قرار می‌دهد.

صدر در ادامه افزود: در این میان برخی پودمان‌های اختیاری نظیر دكوراسیون و تزئینات داخلی، پرورش گل‌های زینتی، آشپزی و سفره‌آرایی و كاربری كامپیوتر بر غنا و تنوع این دوره افزوده است.

وی ادامه داد: دانشجویان این دوره با امكان انتخاب دو پودمان هم‌زمان در هر پودمان تحصیلی، حداقل در 3 سال امكان كسب همه مهارت‌ها را داشته و به دریافت مدرك رسمی كاردانی علمی كاربردی پودمانی در دوره مدیریت خانواده از سوی دانشگاه جامع علمی كاربردی نایل می‌شوند. امكان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را در تمامی دانشگاه‌ها خواهند داشت.

مدیر آزمون، آموزش‌های خاص و غیرحضوری دانشگاه جامع علمی كاربردی افزود: پودمان‌ها در قالب لوح فشرده به همراه جزوه یا كتاب قابل ارایه است.

وی ادامه داد: شهریه ثبت‌نام در هریك از پودمان‌های آموزشی این دوره برای ورودی‌های نیمسال اول تحصیلی 82-1381 تا قبل از نیمسال اول تحصیلی 88-1387 مبلغ سیصدهزار ریال بوده و شهریه هریك از پودمان‌های آموزشی این دوره برای ورودی‌های نیمسال اول تحصیلی 88-1387 به بعد مبلغ سیصدوسی هزار ریال است.

مدیر آزمون، آموزش‌های خاص و غیرحضوری دانشگاه جامع علمی كاربردی گفت: تنها شرط پذیرش در این دوره داشتن مدرك دیپلم دوره متوسطه بوده و هیچ‌گونه شرط دیگری از جمله معدل، جنسیت و سن وجود ندارد. همچنین این دوره فاقد معافیت تحصیلی است.