معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: هم‌ اکنون در کشور 7 فن‌بازار به صورت رسمی مشغول به فعالیت هستند و این تعداد حتماً افزایش می‌باید

به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در جلسه 45 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور روز سه شنبه – سیزدهم اسفندماه که به ریاست محمد رضا مخبر دزفولی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، گزارشی از روند برگزاری همایش «فن‌بازارها» ارائه کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این گزارش گفت: هم‌ اکنون در کشور 7 فن‌بازار به صورت رسمی مشغول به فعالیت هستند و این تعداد حتماً افزایش می‌باید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در حاشیه همایش دیروز، قراردادهای مفیدی برای توسعه فن‌بازارها و تقویت این نهادها منعقد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: همه دستگاه‌ها از جمله شبکه بانکی آماده کمک به فن‌بازرها هستند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: معاونت علمی و فناوری طبق سیاست‌های مصوب نقشه جامع علمی کشور از فن‌بازارها حمایت می‌کند و بنابر این مدیریت و هماهنگی این موضوع بر عهده این معاونت است.

عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به هیچ حوزه‌ای در زمینه پژوهش نگاه‌ بخشی ندارد و ما از همکاری همه نهادها در این زمینه استقبال می‌کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پایان ادامه داد: صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش بنیان و فرابورس در کنار فن‌بازارها تکمیل کننده چرخه ایده تا ثروت برای تحقیق اقتصاد دانش‌بنیان هستند.