به گزارش خبرگزاری برنا،در متن این پیام آمده‌است: عکس‌های حسین پرتوی لحظه های‌ مهمی از تاریخ کشور و رویدادهای انقلاب اسلامی را ثبت کرده است و چند دهه فعالیت مستمر و موثر در عرصه عکاسی خبری و عکس‌های تاثیرگذار نام و یاد پرتوی را همیشه ماندگار خواهد کرد.

درگذشت حسین پرتوی را به خانواده محترم‌اش، جامعه عکاسی و مطبوعاتی تسلیت می‌گوییم و برای آن زنده یاد مغفرت الهی را از خداوند متعال خواستاریم.

در نخستین دوره جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در سال 1387 نشان هنرهای تجسمی فجر به حسین پرتوی اهدا شد.

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، نیز درگذشت «حسین پرتوی» عکاس انقلاب و جنگ را تسلیت گفت.

به گزارش برنا،به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در پیام تسلیت «مجید سرسنگی» به مناسبت درگذشت «حسین پرتوی» آمده است:


«حسین پرتوی تنها عکاس بیعت همافران با حضرت امام (ره) نبود، او مورخی بود که با ثبت لحظات تاریخی انقلاب، لرزه بر اندام کسانی انداخت که حقیقت را در پس پرده، نهان می‌خواستند تا دنیا فریاد انقلاب اسلامی ایران را نشنود و خروش مردم مسلمان این سرزمین را نبیند. حسین پرتوی تنها عکاس روزهای انقلاب نبود، او رزمنده‌ای بود که همگام با دیگر برادران خود، لحظه لحظه دفاع مردم ایران در مقابل هجوم دشمن را به جهان مخابره کرد تا حقانیت مردم مظلوم ایران هیچگاه از یاد تاریخ نرود. حسین پرتوی تنها یک عکاس نبود، او هنرمندی بود که ایران و ایرانی هیچگاه خاطره‌سازی‌هایش از روزهای انقلاب و جنگ را از یاد نخواهد برد. روحش شاد و یادش گرامی باد».وداع عکاسان با پیکر مرحوم حسین پرتوی
مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد «حسین پرتوی» عکاس انقلاب و جنگ سه‌شنبه 30 اردیبهشت ساعت 9 صبح از مقابل خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.