گالرى بوم، تازه ترین آثار پویا آریان پور كه متفاوت ترین آفرینش هاى هنرى او در سال هاى اخیر به شمار مى آید را عصر جمعه دوم خرداد به تماشا مى گذارد.

«آرزوهای موقت در خیال موقت» عنوان كنجكاوى برانگیز این نمایشگاه است كه آریان پور براى نخستین بار با بوم هاى مدور، مفهومى ابدى ازلى را در بیان خاص نقاشانه اش بازگو مى كند؛ ۱۰ نقاشى و دو مجسمه كانسپچوال آرت در بوم ارائه مى شوند كه مخاطب را به اندیشیدن و بازشناسى جهان و هستى و زندگى خود فرا مى خواند زیبایى شناسى نقاش همچنان در فرم غالب آبستره است اما ردى از فیگورهاى محو و توهم زا در كنه بوم هایش احساس مى شوند كه بیننده را به كشف و شهودى لذت بخش وا مى دارد.

این دهمین نمایش انفرادى پویا آریان پور است كه صاحب ركورد هاى فروش قابل ملاحظه مانند پنجاه هزار دلارى از حراج كریستیز است. آثار او پیش از این در گالرى هاى معتبر كشورهاى مختلفى نظیر سوئد، سوئیس، انگلستان، فرانسه، امریكا، تركیه، چین، كویت، امارات، بنگلادش... به روى دیوار رفته و با استقبال مواجه شده است.
او در تازه ترین آثارش با نگاهى فلسفى، برخى مفاهیم در زندگی را به چالش مى كشد؛ تكامل هستى، شواهد گم شده در دور دست و وقایع مخدوش شده، مفاهیمی هستند که در این آثار با پرسش روبرو شده است ؛ هنرمند بیننده را به سمت واقعیت تحریف شده سوق می دهد. اشارات پشت پرده او به تصویر یک واقعه یا یک منطقه در کادر دایره نمایان می شود. کادر دایره برای او مکانی است نا ایستا و غیر معین که در آن در لحظه هر فرم آشنا و معین به صورت غیر ارادی به زبانی مخدوش شده مبدل می شود.

پویا آریانپور متولد ۱۳۵۰ تهران است ؛ او در نوشتارى كوتاه و صمیمى زندگى اش را چنین روایت مى كند : " پدرم جامعه شناس بود و به نوعی رهبر جوانان نو خواه زمان و مادرم همدم فداکار او . به دنیا که آمدم پدر و مادر رسم تازه ای برای آموزش من قرار دادند . گفتند که بهتر است به مدرسه نروم . کمتر به مدرسه رفتم و بیشتر در خانه خواندم و اوقات بسیار ورزش همدمم شد.ورود به هنرستان نقاشی آغاز دوره ای جدید در زندگی ام شد . دانشگاه نقاشی را هم در پس آن گذراندم که هیچ باب میلم نبود. ورزش های گوناگون در این سال ها جای خود را به تنیس داد و چالش های مسابقات تنیس و میدان های گوناگون خاطراتی بسیار برایم گذاشته است . از دانشگاه که خلاص شدم نقاشی و ورزش هر دو بیشتر قوت گرفت و نقاشی سهم عمده ای در زندگی ام پیدا کرد. در همان سال ها بود که آموزش نقاشی و ورزش نیز به خط کاری من اضافه شد. از آن روزها تا به امروز همان جریان کم و بیش ادامه دارد..."

گفتنى ست تدریس نقاشى از سال ۱۳۷۳ در دانشگاه آزاد اسلامی و ساخت ویدیو از دیگر فعالیت هاى وى در زمینه هنر است كه همیشه به موازات حضور او در تیم ملى تنیس به عنوان بازیكن و سپس سرمربى با كسب افتخارات پیاپى ادامه یافته است ؛ اینك نمایشگاه «آرزوهاى موقت در خیال موقت» حضور او بعد از حدود سه سال و اندى در گالرى هاى تهران است كه این بار در گالرى استاندارد و شیك «بوم» واقع در خیابان ولیعصر، بالاتراز نیایش، کوچه ارمغان غربی پلاک ١١به تماشا درمى آید.