راه‌اندازی خانه‌های صنایع دستی ابتکاری است که از سال گذشته آغاز شده است و به نحوی در بخش صنایع دستی کاری مانند مراکز رشد را انجام می‌دهند

مدیر کل دفتر آموزش و حمایت از صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: راه‌اندازی مراکز خانه صنایع دستی از اواخر سال 92 آغاز شده و هم‌اینک دومین خانه صنایع دستی کشور در اهواز افتتاح شده است.

به سرویس باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، کامران سبزه‌میدانی در مراسم افتتاح خانه صنایع دستی اهواز اظهار کرد: خانه صنایع دستی اهواز در جنوب کشور همتا ندارد و باید این مرکز تقویت شود.

وی افزود: راه‌اندازی خانه‌های صنایع دستی ابتکاری است که از سال گذشته آغاز شده است و به نحوی در بخش صنایع دستی کاری مانند مراکز رشد را انجام می‌دهند.

وی تاکید کرد: راه‌اندازی این مراکز از اواخر سال 92 با راه‌اندازی خانه صنایع دستی خراسان شمالی آغاز شده است و هم‌اینک دومین خانه صنایع دستی کشور در اهواز افتتاح شده است.

سبزه‌میدانی با اشاره به اینکه خانه‌های صنایع دستی در سایر استان‌ها نیز باید راه‌اندازی شود، گفت: در این مراکز شرایط برای حمایت از صنعتگران و تولید کنندگان صنایع دستی باز است و برای حمایت از فعالان در این عرصه مشاوره‌های تخصصی ارائه می‌شود.

وی افزود: ارائه مشاوره، حمایت و اعطای تسهیلات از جمله اقداماتی است که در دستور کار خانه‌های صنایع دستی قرار دارد.