به گزارش سرویس باشگاه جوانی خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی بنیاد بوعلی‌سینا، علی جنتی در نشست سالانه هیئت امنای بنیاد بوعلی‌سینا تشکیل بنیاد بوعلی‌سینا را یکی از اقدامات مثبت شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و افزود: بوعلی‌سینا یکی از مفاخر ارزنده جمهوری اسلامی است که در مجامع علمی دنیا شخصیتی کاملاً شناخته شده و مورد احترام است.

وی گفت: مجامع غیر علمی دنیا نیز باید با انجام فعالیت‌های علمی و فرهنگی این بنیاد؛ با ابعاد مختلف شخصیت ابوعلی‌ سینا آشنایی پیدا کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: اگر هر جای دیگر دنیا یک چنین شخصیت فیلسوف، حکیم، طبیب و عالمی را داشتند، سر هر کوی و برزنی ندا می‌دادند و او را تبلیغ می‌کردند.

وی ادامه داد: باید به آثار علمی بوعلی سینا توجه شود و در قالب نشست‌ها و برگزاری همایش‌هایی با جنبه بین‌المللی، در راستای معرفی این شخصیت تلاش صورت گیرد.

جنتی با بیان اینکه بوعلی سینا در داخل کشور نیز ناشناخته باقی مانده، گفت: اضافه کرد: یکی از وظایف این بنیاد این است که هر چه بهتر در جهت معرفی بوعلی‌سینا تلاش کند.

وی مصادره شخصیت‌های ایرانی از طرف سایر کشورها را یکی از پدیده‌هایی دانست که در این زمانه با آن مواجهیم و در این‌باره گفت: با توجه به کوشش‌هایی که برای مصادره این شخصیت در محافل علمی و رسانه‌ای‌ کشورهای عربی به عمل می‌آید تا بگویند، ایشان عرب بوده؛ رسالت این بنیاد سنگین و مهم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد و سایر دستگاه‌های ملی برای کمک به رونق فعالیت‌های علمی این بنیاد، خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت علوم و وزارت ارشاد می‌توانند هر یک در راستای وظایف این بنیاد، برای معرفی و بزرگداشت ابوعلی‌سینا کمک کنند.