معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش‌وجوانان با اشاره به اینکه 50درصد طلاق‌ها به دلیل انتخاب نامناسب بوده است، گفت: باید فرهنگسازی جدی در زمینه ازدواج با مطلقه‌ها انجام شود، به طوری‌که ازدواج با این افراد نه‌تنها منعی ندارد بلکه تاکید دینی است. نگاه جاهلیت مردان ایرانی به ازدواج با زنان مطلقه باید از بین برود.

محمود گلزاری اظهار کرد: مهم‌ترین مساله‌ای که در بحث جمعیت وجود دارد، مکانیسم تشویقی و تنبیهی برای باروری و تشویق جوانان به ازدواج است که باید به آنها پرداخته شود.

گلزاری گفت: بی‌رغبتی به ازدواج، افزایش سن ازدواج، خانواده‌های آشفته، همسرآزاری، کودک‌آزاری، طلاق عاطفی، افزایش خیانت و طلاق از جمله موضوعاتی است که با آنها روبه‌رو هستیم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه 20درصد ازدواج‌ها در ایران به طلاق منجر می‌شود، گفت: این آمار در کلانشهرها به 40درصد می‌رسد که در برخی از موارد نگران‌کننده‌تر است به طوری‌که در شمیرانات 56 تا 60درصد ازدواج‌ها به طلاق منجر می‌شود؛ البته در شهر ری این آمار با توجه به عوامل فردی و اجتماعی آن منطقه به 18درصد می‌رسد.

به گفته گلزاری، 50 درصد طلاق‌ها در پنج‌سال اول زندگی اتفاق می‌افتد و 14درصد نیز در سال اول زندگی رخ می‌دهد. به گفته وی، تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها اشتباه است و در دانشگاه‌ها می‌توان از مشاوران برای رفع مشکلات جوانان و همچنین همسریابی و همسرگزینی استفاده کرد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در آمریکا 50درصد ازدواج‌ها بعد از ازدواج اول است و در این زمینه باید در ایران فرهنگسازی جدی انجام شود به طوری‌که ازدواج با مطلقه‌ها نه تنها منع ندارد، بلکه تاکید دینی است.