نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در سخنانی با اشاره به غنیمت شمردن فرصت‌های ماه مبارك رمضان و شب قدر گفت: هر كدام از ما غفلت‌هایی داریم و تنها راه عبور از غفلت‌ها بازگشت به سوی خداوند و قرب به خداوند متعال است.

به گزارش سرویس باشگاه جوانی خبرگزاری برنا حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسكر در سخنانی كه در جلسه «تواصی بحق» ایراد كرد، گفت: انسان فرصت‌های بسیاری در زندگی به دست می‌آورد و یكی از این فرصت‌های طلایی ماه مبارك رمضان است كه باید آن را قدر دانست وغنیمت شمرد.

سرپرست حجاج ایرانی در ادامه افزود:  مبادا كه از فرصت شب‌های قدر برای نزدیكی با خداوند محروم شویم كه محروم ماندن خسران و ضرر بسیار بزرگی خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه با اشاره به آثار تخریبی و جبران ناپذیر گناه در انسان اظهار کرد: جهنمیان به شیطان می‌گویند كه ما به حرف تو گوش كردیم و به این سرنوشت دچار شدیم شیطان پاسخ می‌دهد كه من تنها وسوسه كردم و شما پذیرفتید بنابراین مرا ملامت نكنید بلكه خود را ملامت كنید.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسكر با اشاره به جایگاه رفیع و معرفتی ادعیه‌ای چون ابوحمزه ثمالی، افتتاح و جوشن كبیر گفت: از همه شما می‌خواهم كه از دعای ابوحمزه ثمالی به راحتی نگذرید. این دعا بسیار بسیار تكان دهنده است. امام سجاد (ع) به گونه‌ای این دعا را تعلیم داده‌اند كه اگر كسی با معرفت آن را بخواند نمی‌تواند تكان نخورد و تحت تاثیر قرار نگیرد.

سرپرست حجاج ایرانی در ادامه با اشاره به اینكه ماه رمضان همیشه در میان مسلمانان و كشورهای اسلامی قداستی داشت و همه مراقب بودند در این ماه دست به معصیت نزنند و برخی شئون را حفظ كنند و از جنگ و خونریزی پرهیز كنند، گفت: در دنیای خشن امروز كه هیچكس به هیچكس رحم نمی‌كند ببینید چه بر سرغزه آورده‌اند در یك شب هجده نفر از یك خانواده را به شهادت رسانده‌اند، یك منطقه كاملا محاصره شده را دزدانه بمباران می‌كنند. بچه‌های شیرخواره و كودكان بی‌پناه و بی‌گناه را تكه تكه می‌كنند و این دنیای ظالم نه تنها نگاه می‌كند بلكه حمایت خویش را نیز اعلام كرده است. بسیاری از كشورهای به اصطلاح مسلمان هم هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسكر در ادامه گفت: امروز باید بگوییم كه تنها حامی مردم مظلوم فلسطین، جمهوری اسلامی ایران است.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به تصمیم رژیم صهیونیستی بر حمله زمینی كه چند روز پیش صورت گرفت، گفت: برخود نیروهای مقامت موجب شد تا رژیم صهیونیستی از تصمیم خود مبنی بر حمله زمینی انصراف دهد. آن‌ها فهمیدند كه نمی‌توانند، این كار ضربات جبران ناپذیری را درپی دارد، هم اكنون نیز احساس كرده‌اند در حال واگذار كردن نتیجه جنگ هستند لذا دنبال آتش بس رفته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسكر در ادامه تصریح كرد: مظلومیت از این بالا‌تر كه مردم مسلمان غزه هر شب و روز بمباران می‌شوند، كودكان و خردسالان نیزآنچنان كه فیلم‌ها و عكس‌های آن را دیده‌اید شهید می‌شوند و امكانات كشورهای اسلامی برای غزه به میدان نمی‌آید.

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت با اشاره به فرازهایی از دعاهای ماه رمضان گفت: فرصت‌ها را دریابید زیرا معلوم نیست كه دیگر این فرصت‌ها بدست آیند. هر یك از ما غفلت‌هایی داریم و راه عبور از غفلت‌ها قرب به خداوند است. عمر به مانند ابرهای آسمان به سرعت در حال گذر است وباید فرصت‌ها را غنیمت دانست و بهره جست.