به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه برنا، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) طی بیانیه‌ای نسبت به کشتار مردم بحرین و لیبی اعتراض كرد.

متن كامل بیانیه به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
 
« لا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلا مَنْ ظُلِمَ وَكَانَ اللَّهُ سَمِیعًا عَلِیمًا »
(سوره نساء آیه 148)

هان اى ملت‌هاى جهان كه همه مستضعفید! از جاى برخیزید و حق خود را بستانید و از عربده‏هاى قدرتمندان نهراسید كه خداوند با شماست و زمین ارث شماست. و وعده خداوند متعال تخلف‌ناپذیر است. (صحیفه امام ج12ص138)

ادامه جنایات رژیم سفاک بحرین و لیبی علیه مردم مظلوم مسلمان این دو کشور و اخبار ناگواری که از به خاک خون کشیده‌شدن مردم آزادی‌خواه مخابره می‌شود، ایام نوروز را که از دیرباز برای ایرانیان مایه نشاط و شادمانی بود، با تلخ‌کامی همراه كرده است.

آن‌چه مایه تأسف بیشتر است، سکوت ننگین مجامع بین‌المللی و مدعیان دروغین حقوق بشر است که نه تنها از مظلومین بحرین دفاع نمی‌کنند بلکه در صددند با ترفندهای مختلف، افکار عمومی و وجدان‌های بیدار ملت‌های آزاده جهان را از این جنایات غافل سازند. دخالت نظامی غرب در لیبی به طمع سیطره بر منابع نفتی این کشور و زیر نظر گرفتن دولت‌های انقلابی آینده مصر و تونس، ترویج دروغی مبنی بر نزاع شیعه و سنی بودن جنبش‌های آزادی‌خواهانه در بحرین و ... از جمله تلاش‌های مذبوحانه آنها در این راستا است.

آیا وقت آن نرسیده است که سازمان به اصطلاح ملل حقیقتاً سازمان ملت‌ها و مدافع حقوق آنها باشد نه سازمان دولت‌های مستکبر؟!

آیا مردم جهان خصوصاً ملت آمریکا هنوز ادعاهای دروغین دولت‌های مستکبر غربی به ویژه آمریکای جنایت‌کار را باور می‌کنند که مدعی حقوق بشرند ولی از به خاک و خون کشیده‌شدن مردم بی‌دفاع در بحرین حمایت می‌کنند؟!

آری! تحمل بیداری اسلامی ملت‌های منطقه و پیروزی‌های پی در پی آنان بر استکبار، برای ساختارهای مستکبر بین‌المللی و دولت‌های جنایت‌کاری چون آمریکا و انگلیس بسی دشوار است، چرا که آنان نیز به یقیین دریافته‌اند که این تحولات، آغازی است بر پایان دوران حکومت مستکبران بر مستضعفان و وعده الهی به زودی با رهبری ولی خدا محقق خواهد شد که فرمود: ﴿وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الأرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ﴾ (سوره قصص آیه 5)
و اینک کلامی با مردم مظلوم جهان اسلام خصوصاً مردم بحرین و لیبی؛

هان ای مستضعفان تاریخ!
ما نیز کلام امام راحل‌مان را خطاب به شما تکرار می‌کنیم که فرمود: هان اى مستضعفان جهان، بر مستكبران آدم‌خوار بشورید و حق خود را از آنان بگیرید كه خداوند با شما است و وعده او تخلف‌‎ناپذیر است. از خداوند قادر متعال پیروزى اسلام را خواهانم. (صحیفه امام ج15ص149)

و در این راه از شما حمایت خواهیم کرد که او فرمود: جنگ ما جنگ عقیده است و جغرافیا و مرز نمی‌شناسد و تا ظلم و شرک هست مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم. (صحیفه امام ج21 ص74)

و اکنون وعده الهی است که از زبان ولی امر مسلمین جهان خطاب به دنیای اسلام طنین‌انداز می‌شود: اكنون در دنیای اسلام حادثه‌‌ای بزرگ و باشكوه و سرنوشت‌ساز در حال وقوع است. حادثه‌‌ای كه می‌تواند همه‌ معادلات استكبار را در این منطقه بسود اسلام و بسود ملت‌ها دگرگون سازد. (15/11/89)

ما همان ملتی هستیم که بیش از 32 سال است حامی مظلومان جهان بوده‌ایم و در این راه هزینه‌های بسیاری داده‌ایم و هنوز بر عهد پیمانی که در این راه با امام خود بسته‌ایم، استواریم.

از هیاهوها نهراسید و فراموش نکنید ملتی که به پاخاست، هیچ چیز حتی گلوله و تانک جلودار او نیست و بدانید که ما نیز این مسیر را 32 سال پیش رفته‌ایم و عزت و افتخار کنونی ما حاصل نهال مبارکی است که با خون مبارزان مظلوممان آبیاری شده است.
﴿إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْكُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ﴾ (سوره محمد آیه 7)

به امید پیروزی اسلام و تحقق وعده الهی، جنبش دانشجویی به یقین سال‌های خود را با امید به تحقق وعده حضرت روح الله (ره) سپری می‌کند که فرمود:این قرن، قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین است.