به گزارش سرویس دانشگاه برنا، مظاهری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر انقلاب اسلامی به عنوان سال «جهاد اقتصادی» یادآور شد، همگان باید در این سال، رعایت اصل صرفه‌جویی را به صورت همه جانبه مدنظر قرار دهند.

وی در دیدار با مدیران و كاركنان معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به اشاره به رویدادهای سال گذشته، اظهار كرد: آنچه كه در شرایط فعلی می‌تواند اهمیت داشته باشد، انسجام و وحدت در جامعه است و هرگونه تلاشی در این راه ارزشمند است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد افزود: اگر چه آیین نوروز متعلق به ایرانیان باستان است، اما از آنجا كه دربردارنده آدابی پسندیده است، در فرهنگ اسلامی گرامی داشته شده است.

وی با اشاره به اهمیت گرامی داشتن نوروز، عنوان كرد: امام صادق (ع) نیز نوروز را گرامی داشته و از آن به عنوان روزی مبارك یاد كرده و روزه داری در این روز را نیز، سفارش كرده است.

وی در عین حال، بر ضرورت جلوگیری از افراط و تفریط در تعریف چنین آیین‌هایی تاكید كرد و گرامیداشت مناسبت‌های مذهبی اعم از اعیاد و سوگواری‌ها را امری ضروری دانست و ابراز امیدواری كرد كه فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد با تاسی از اندیشه‌های امام خمینی (ره) و رهنمودهای رهبر انقلاب و نیز با محوریت نماز، قرآن و عترت بیش از پیش گسترش فطری یابد.

در این دیدار، علیرضا صالحی ـ مدیركل امور فوق برنامه فرهنگی دانشگاه آزاد به نمایندگی از سایر مدیران، معاونان و كاركنان، ضمن تبریك سال نو، تصریح كرد: طی چند سال گذشته، فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه رویكردی نوین یافته و با رهنمودهای معاونت فرهنگی توانسته زمینه بسیاری از نوآوری‌ها و ابتكارات فرهنگی را فراهم آورد.