به گزارش سرویس دانشگاه برنا، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور با صدور بیانیه‌ای به مناسبت بزرگداشت روز ملی فناوری هسته‌ای از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، مقاومت ملت ایران و تلاش‌های دانشمندان هسته‌ای تقدیر و تشكر كرد.

متن كامل این بیانیه به شرح زیر است:

پس از حدوث انقلاب اسلامی ایران و ظهور گفتمانی جدید بر پایه بسط عدالت اجتماعی در عرصه تعاملات بین‌المللی، شاهد آن بودیم كه مستكبران شرق و غرب متأثر از روحیه اقتدارطلبی و سلطه‌جویی گذشته خود به پا خاسته، از هیچ تلاشی در جهت تضعیف نهال نوشكفته انقلاب اسلامی فروگذاری نكردند، به گونه‌ای كه از تمام قوای سیاسی، اقتصادی و حتی نظامی و فرهنگی خود بهره جستند كه شاید ملت و دولت ایران را زمین‌گیر کردده و پرونده حیات این یگانه فریاد حق‌طلبی را در هم بپیچند.

عداوت‌هایی كه ناشی از نگرانی دولت‌های مستكبر و انحصارطلب عالم از هژمون شدن این گفتمان جدید در میان جهانیان رقم خورد و حوادثی چون جنگ تحمیلی را رقم زد.

از سویی دیگر روحیه شجاعت، خودباوری و ایستادگی ملت ایران منبعث از تعالیم اسلامی به‏ویژه حماسه جاودان و انسان‌ساز كربلا تحت راهبری هوشمندانه رهبر كبیر انقلاب(ره) و مقام معظم رهبری(حفظه الله) همواره سبب گشته عزت و عظمت الهی با ایرانیان همراه شده و آنان را به عنوان یكی از ملت‌های اثرگذار بر عموم مردم جهان مطرح سازد.

انقلاب اسلامی به ویژه زمانی كه رسالت جهانی خود را روشن می‌سازد و امام راحل(رضوان ا... تعالی علیه) اعلام می‌دارند: «این واقعیت و حقیقت را بارها اعلام کرده‌ایم كه در صدد گسترش نفوذ اسلام در جهان و كم كردن سلطه جهان‌خواران بوده و هستیم» در نگاه غرب و غرب‌گرایان از یك جابه جایی ساده قدرت سیاسی در گوشه‌ای از دنیا فراتر می‌رود.

امروز نیز در حالی كه پیام انقلاب، مرزهای جغرافیایی و فرهنگی از شرق تا غرب عالم را می‌پیماید و به اعتراف رسانه‌های غربی وقایع كنونی رخ داده در كشور‌های عربی به صورت تام و تمام برگرفته از انقلاب شكوهمند اسلامی مردم ایران است، باری دیگر ظرفیت اسلام و انقلاب اسلامی ایران برای جهانیان روشن و مبرهن گشته است.

آری غرب، انقلاب اسلامی و گفتمان آن را پیام آور جهانی نوع دیگری از زیستن و متفاوت با انگاره‌های فلسفی و فكری خود می‌داند و از تاثیرپذیری دیگر ملت‌های جهان از این گفتمان به شدت در هراس است.

اما حقیقت آن است كه جمهوری اسلامی ایران امروز با پشتوانه ملت استوار و مقاوم خود توانسته است در بسیاری از حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، علمی و ... در میان ملت‌های آزاده جهان نفوذ كند و آنان را با خود به سوی خداوند متعال همراه سازد.

از میان همه این پیشرفت‌ها و افتخارات، پیشرفت‌های علمی ایرانیان بسیار درخشان و ارزشمند می‌باشد. چرا كه انحصارطلبی غربیان در بسیاری ازشاخه‌های علمی برای ضعیف نگاه‌داشتن دیگر ملت‌ها و تسلط دایمی بر آن‌ها از اصلی‌ترین راهبردهای دولت‌های مستكبر از گذشته تا به آینده بوده و هست. و حال از بین تمامی دستاوردهای علمی، دست‌یابی به انرژی هسته‌ای از همه مهم‌تر و كاربردی‌تر بوده و عبور از خط قرمز غربیان در این بخش، همچون خاری در چشم آن‌ها و دست‌بندی بر دست آنان است.

بیستم فروردین‌ سالروز عظمت و اقتدار ملتی است كه روزی آمریكا قصد داشت با قطع رابطه خود با ایران این روز را نه تنها به كام این ملت تلخ کند، بلكه روز عبرتی گرداند برای همه ملت‌هایی كه می‌خواهند استقلال و آزادی كشورشان را حفظ كنند؛ اما در این روز بار دیگر جهانیان شاهد تجلی اراده یك ملت بودند و اشك شوق در چشمان عاشقان عزت و سرفرازی حلقه زد و چشمان بهت زده سلطه‌طلبان شاهد گام‌های رو به جلوی ملت ایران در فناوری هسته‌ای بود.

از این رو لازم می‌دانیم هم‌زمان با روز ملی فناوری هسته‌ای، ضمن تشكر از مقاومت ملت ایران و تلاش فراوان دانشمندان هسته‌ای ایران، باری دیگر این واقعه عزتمند و این پیروزی بزرگ در عرصه جهانی را به رهبر عظیم‌الشان انقلاب، ملت ایران، جوانان و دانشمندان كوشا در این عرصه و البته به همه عدالت‌خواهان و حق‌طلبان جهان تبریك گفته اعلام كنیم كه این دستاورد بزرگ علمی كشور در كنار دیگر دستاوردهای اخیر نظام اسلامی نشان‌گر اوج‌گیری انقلاب اسلامی، عبور از بند تحریم‌ها و تهدیدهای جهانی و در كنار انقلاب‌های كنونی در كشورهای اسلامی، بشارت‌دهنده دوره‌ای جدید از حكم‌رانی علمی اسلام و مسلمین در میان جهانیان است.

والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته