آریا الستی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس دانش و فناوری برنا درباره برنامه‌های این کانون در سال جدید اظهار داشت: در حال حاضر بنیاد  طیف قابل توجهی از مخاطبان از جمله جامعه اساتید، پژوهشگران کشور و هنرمندان را در بر می گیرد. 

معاون پژوهشی و علمی بنیاد ملی نخبگان کشور از فعالیت بنیاد ملی نخبگان روی 2 پروژه خبر داد و افزود: یکی پروژه سند راهبردی کشور در امور نخبگان بوده که سند بسیار مهمی است و وضعیت نهادهای مختلف کشور را با یکدیگر هماهنگ می کند. پروژه دیگر برنامه راهبردی بنیاد ملی نخبگان است که شامل فعالیت های این بنیاد می شود که بعد از نیمه اول سال 90 این 2 طرح تکمیل خواهند شد و بنیاد آیین نامه های مربوطه را تنظیم می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشغول نهادینه کردن این آیین نامه هستیم به عنوان مثال برای افتتاح و برقراری نمایشگاه های علمی و سفرهای اساتید و نخبگان سعس داریم تا تسهیلاتی را ایجاد کنیم. 

الستی در خصوص نحوه تشخیص نخبگان در جشنواره های مختلف توضیح داد: بنیاد خودش وارد مراحل تشخیص نمی شود ولی در آینده نزدیک با انطباق آیین نامه بنیاد و جشنواره ها بنیاد ملی نخبگان از خروجی های این جشنواره ها استفاده خواهد کرد.