به گزارش سرویس دانشگاه برنا، تشکل‌های دانشجویی دانشگاه مشهد طی بیانیه‌ای جنایت و کشتار مردم مظلوم و ستمدیده ملت بحرین توسط رژیم سفاک آل سعود و آل خلیفه و دخالت بی‌اندازه در امور کشور بحرین را محکوم کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

1- هنوز خاطره تلخِ قتل‌عام مردم غزه در جنگ 22 روزه را به دست رژیم اشغالگر و نژادپرست اسراییل که با چراغ سبز آل سعود ملعون، انجام شد فراموش نکرده‌ایم و هنوز حمله نظامی مزدوران سعودی به مردم مبارز یمن را از یاد نبرده‌ایم و هنوز داغ دل امام عزیزمان در کشتار حاجیانِ حرم امن الهی زنده است که امام امت فرمود: «آنها می‌دانند كه امروز حرم، حرم است اما نه برای ناس، كه برای آمریكا! و كسی كه به امریكا لبیك نگوید و به خدای كعبه رو آورد سزاوار انتقام خواهد شد.» و آل سعود ملعون همان خائن‌الحرمین‌الشریفین است نه خادم‌الحرمین! که آل سعود بیشتر نوکری آمریکایی‌ها و اسراییلی‌ها را کرده است و برای جهان اسلام جز ظلم و کشتار و قتل‌عام ثمره‌ای نداشته است. رژیم سفاک سعودی امروز در مقابل خیزش مسلمانان در کشورهای مختلف، شده است پناه‌گاه دیکتاتورهای فراری و چماق غرب برای فرونشاندن قیام امت رسول الله.

2- امروز جهان اسلام از وجود ابولهب‌ها و ابوجهل‌ها رنج می‌برد و عمارها و بلال‌ها در زیر شکنجه عرب جاهلی قطعه‌قطعه می‌شود؛ آل سعود دیگر جای هیچ‌گونه مسامحه‌ای نگذاشته است. چگونه یک مسلمان این روزها با خیالی آسوده به حج عمره برود در حالی که آل سعود برادرانش را در بحرین به خاک و خون کشیده است؟ چرا زائران خانه خدا با تحریم خرید هرگونه جنسی از عربستان اعتراض خود را نشان نمی‌دهند؟ چرا در طواف دور کعبه فریاد هیات من‌الذله سر نمی‌دهند تا حداقل بی‌تفاوت نسبت برادرانشان در بحرین و یمن نباشند؟ چه ایرادی دارد که حج عمره در اعتراض به جنایات سعودی تحریم شود تا در حالی‌که نمی‌توانیم در کنار برادران بحرینی خود باشیم حداقل دل آن‌ها را شاد کنیم که مسلمانان جهان با آنها هم‌دل هستند و همگام؟ چرا دانشگاه‌های جهان اسلام سکوت پیشه کرده است؟ امروز که رسانه‌های عرب جاهلی بحرین را رها کرده اند تا آل خلیفه و آل سعود، این دو برادر شیطان، دست به هر جنایتی بزنند وظیفه امت اسلامی است که فریادش را آنقدر بلند کند که پایه‌های کاخ‌های آمریکایی آل سعود به لرزه بیافتد!

3- دانشجویان در مشهد و تهران با تجمع در مقابل کنسولگری و سفارت این رژیم آمریکایی خشم خود را به نمایندگان این رژیم نشان دادند و هر چند در این مسیر متاسفانه دچار صدماتی شده و عده ای بازداشت شدند لیکن انتظار ما از مسوولین انتظامی و قضایی این است که شور انقلابی جوانان را درک کرده و بدانند همه در مقابل دشمنی مشترک ایستاده‌ایم؛ و ان شاالله به زودی مشکلاتی که برای جمعی از دانشجویان انقلابی در این تجمعات پیش آمده است رفع شود. ما تشکل‌های دانشجویی ضمن حمایت از حرکت آنها به آل سعود قاتل و آل خلیفه مزدور اعلام می‌داریم که صدماتی که در راه دفاع از مردم بحرین می‌بینیم در مقابل صحنه‌های عاشورایی که امروز در خیابان‌های منامه رخ می‌دهد چیزی نیست! به گفته حضرت روح‌الله روزی برسد که «انشاءاللّه ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریكا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد، و با برپایی جشن پیروزی حق بر جنود كفر و نفاق و آزادی كعبه از دست نااهلان و نامحرمان به مسجدالحرام وارد خواهیم شد.»

4- مسوولین سیاست خارجه جمهوری اسلامی باید تعارف را با آل سعود کنار بگذارند. امروز امت اسلامی در کشورهای مختلف به پا خاسته است و چشم امیدشان به ایران اسلامی است که 30 سال است در مقابل زورگویی امریکای جهان‌خوار ایستاده و یک تنه از حق ملت فلسطین دفاع می‌کند. نباید با اقداماتی مانند دعوت از عبدالله اردنی امت اسلامی را دلسرد کرد. امروز مسوولان جمهوری اسلامی باید با ادبیاتی صریح و انقلابی همانند امام راحل و رهبر انقلاب با دیکتاتورهای آمریکایی منطقه برخورد کنند. انشاءالله که به زودی ثمره خون شهدای مظلوم بحرین و لیبی و یمن به بار خواهد نشست و جهان اسلام از لوث آمریکا و نوکرانش پاک خواهد شد.

1- بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی
2- بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی
3- بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی
4- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور
5- جامعه اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد
6- جامعه اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد
7- انجمن اسلامی دانشگاه پیام نور