به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، در همایش نشست علم تا عمل، نسرین سلطانخواه معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تأکید بر این نکته که هدف طرح های کلان ملی فناوری را می توان در استفاده هر چه بیشتر از فناوری ها، پاسخگویی به نیازهای کشور و گسترش آنها در تمامی حوزه های علمی خلاصه کرد، خاطر نشان کرد: در این الگوی جدید به جای انجام طرح های منفصل و بدون ارتباط با هم، می بایست طرح ها به صورت مرتبط و در سطح کلان و با همکاری توانمندی های بخش خصوصی انجام شود.

وی در ادامه افزود: در سال های 87 الی 88، یازده طرح معاونت با حجم 850 میلیارد ریال به تصویب و اجرا رسیده و هر کدام از آنها دارای یک شورای نظارتی در مراحل مختلف و یک کمیته اجرایی با وظیفه تعیین زمانبندی و نظارت بر اجرا تعیین شده است.

دکتر سلطانخواه گفت: در مجموع این طرح ها شاهد پیشرفت های 20 تا 85 درصدی هستند.

وی در ادامه به تولید 5 نوع رادیو دارو برای درمان بیماران صعب العلاج اشاره کرد و افزود: این دارو ها تست های بالینی را به پایان رسانده اند و به زودی برای مصرف در اختیار بیمارستان ها قرار خواهند گرفت.

سلطانخواه در ادامه با معرفی طرح شبکه ملی ابر رایانش، ابراز داشت: طرح ابر رایانش از سه زیرمجموعه تشکیل می شود و توان عملیاتی آن، 10 به توان 14 محاسبه در ثانیه است.