به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، یکی از برنامه های جالبی که به تازگی برای آیفون آمده iHealth نام دارد. اخیرا شرکت iHealth در آمریکا برنامه ای برای اندازه گیری فشار خون ساخته که ضمیمه دستگاه های iOS است و می تواند ضربان قلب و فشار خون را اندازه گیری و ثبت کند. اما بجای آنکه مقادیر اندازه گیری شده بر روی نمایشگرهای دیجیتالی رایج نمایش داده شود این مقادیر بر روی سخت افزارهای مبتنی بر iOs نشان داده می شوند.

این بسته شامل یک دستبند اندازه گیری فشار خون و قسمتی برای شارژ باتری است که می تواند به عنوان شارژر دوم برای آیفون ها، آیپد ها و آیپادها مورد استفاده قرار گیرد و قیمت آن 100 دلار است. هم اکنون این سخت افزار در وب سایت شرکت آماده فروش است و ظرف چند روز آینده در فروشگا های اپل و سایت Apple.com نیز به فروش خواهد رسید.

دستگاه های مجزای فشار خون نسبت به این دستگاه های جدید ارزانتر هستند، اما مزیت دستگاه های جدید این است که بطور خودکار در برنامه روزانه بیمار گنجانده می شود و دقت و صحت نتایج آن بیشتر از نتایج بدست آمده در مطب دکتر است. همچنین با کمک برنامه می توانید خطر ابتلای خود به بیماری فشار خون را در قیاس با آمارهای جهانی بهداشت متوجه شوید.

این شرکت نوید می دهد که در آینده ای نزدیک دیگر محصولات iHealth از جمله مانیتوری برای اندازه گیری قند خون روانه بازار خواهد شد.