منصور کبگانیان عضو شورایعالی فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا با اشاره به تصویب نقشه جامع علمی کشور، گفت:  آخرین فصل نقشه جامع علمی کشور و یک راهبرد کلان در حوزه علوم انسانی، هنر و علوم اسلامی در جلسه شب گذشته شورایعالی انقلاب فرهنگی پس از بحث و بررسی به پایان رسید و تصویب شد.

وی ادامه داد: فصل آخر نقشه جامع از نظر ضمانت اجرایی شدن نقشه یکی از مهم‌ترین فصل‌های نقشه جامع محسوب می شد،  فصل‌های گذشته بیشتر محتوایی و راهبردی بود و بیش از 200 اقدام ملی در بخش راهبردها تعیین شده بود.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه باید هر چه زودتر راهکارهای این اقدامات باید اجرایی شود، افزود: بر همین اساس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور پیشنهاد شده  و با اصلاحاتی به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: این ستاد از پنج نفر از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی، رییس نهاد نمایندگی نهاد رهبری، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، وزرای مرتبط با حوزه علم‌وفناوری مانند وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزیر آموزش و پرورش،  دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، روسای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل می‌شود.

کبگانیان تصریح کرد: ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، ستاد پر قدرتی است که شورا بخش عظیمی از اختیارات خود را دراجرایی کردن نقشه جامع علمی کشور به این ستاد واگذار کرده است.

وی اظهار داشت: در این ستاد تضمین‌های خوبی برای تعامل با مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و این ستاد موظف است گزارش‌های یک‌ساله به شورایعالی فرهنگی ارایه دهد.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حکم دبیر این ستاد توسط رییس جمهور ابلاغ خواهد شد، افزود: دبیرخانه ستاد در دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده و همه وزرا و دستگاه‌های صنعتی ، خدماتی، تولیدی و اجرایی هم  برای حضور در این ستاد دعوت خواهند شد.

 
وی با بیان اینکه ابلاغ نقشه جامع علمی کشور کمتر از یک ماه آینده ابلاغ خواهد شد یادآور شد: جلسه شب گذشته شورا به دلیل سفر استانی رییس جمهور بدون حضور وی و با حضور رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.