به گزارش سرویس دانشگاه برنا به نقل از وب­دا، رییس دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین بزرگداشت 61 سالگی این دانشكده، گفت: دانشكده پزشكی شیراز با همت استادان در جهت رشد دانشجویان برای رسیدن به الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی موردنظر رهبر فرزانه انقلاب در حركت است.


نجابت افزود: طی سال‌های متمادی استادان بزرگی در دانشكده پزشكی شیراز در راستای پرورش دانشجویان تلاش كرده‌اند كه بزرگداشت سالگرد تاسیس دانشكده در واقع ادای دینی به این اندیشمندان است. 

وی اظهار داشت: فعالیت‌های استادان در گروه‌های مختلف پزشكی باید مكتوب شود تا به عنوان سندی از تلاش‌های افتخار آمیز استادان در دسترس باشد.


نجابت گفت: فلوشیپ رشته‌های اندویورولوژی، ICU كودكان و همچنین اتولوژی در سال تحصیلی جاری برای نخستین بار در شیراز راه‌اندازی شده است. 

وی افزود: براساس تصویب صورت گرفته 30 درصد از آموزش دانشجویان پزشكی شیراز به حیطه طب سرپایی اختصاص می‌یابد.


نجابت با اشاره به برگزاری موفق آزمون‌های آسكی در دانشكده پزشكی شیراز، اظهار داشت: با توجه به نتایج مثبت به دست آمده، این آزمون‌ها به عنوان الگو در كشور مطرح شده و از  امسال در دانشگاه‌های علوم پزشكی كشور اجرایی می‌شود.


وی گفت: در حال حاضر سیستمی طراحی شده است كه براساس آن گراف معدل دانشجویان دانشكده پزشكی شیراز در هر ترم مشخص و نسبت به میانگین كلاس سنجیده می‌شود.


نجابت افزود: با بررسی این گراف‌ها در صورتی كه دانشجو دچار افت تحصیلی شده باشد، ‌موارد به استادان مشاور گزارش داده می‌شود تا مورد ریشه‌‎یابی و اصلاح قرار گیرد.


وی بیان كرد: ما باید نگاهی نو به نگرش نخبه‌پروری داشته باشیم تا نخبگان بتوانند به بهترین شكل به ارایه خدمت به جامعه بپردازند.  

نجابت گفت: در 6 ماه ابتدای سال جاری 250 مقاله از اعضای هیات علمی دانشكده پزشكی شیراز در مجلات معتبر داخلی و خارجی منتشر شده است.

در این آیین از 12 استاد بازنشسته دانشكده پزشكی در سال گذشته قدردانی شد و همچنین یاد مرحوم فرزاد عبدی نژاد و مرحوم منوچهر دبیری با حضور اعضای خانواده آن‌ها گرامی داشته شد.