به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، انجمن بین المللی جراحی پلاستیک زیبایی اعلام کرد: آسیایی ها بیش از مردمان سایر قاره ها به جراحی پلاستیک علاقه مند هستند. سالانه بیش از 5 میلیون نفر در آسیا زیر تیغ جراحی می روند تا زیباتر شوند.

بر اساس گزارش این انجمن، اگرچه آمریکا در میان کشورهای دنیا رتبه اول را در تعداد انجام جراحی های زیبایی در اختیار دارد، اما از نظر تعداد کل در قاره ها، آسیا در رتبه نخست قرار دارد. به ترتیب چین و برزیل در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

در این فهرست، هند رتبه چهارم را از نظر تعداد مراجعات برای افزایش زیبایی از طریق جراحی یا روش های دیگر در اختیار دارد. رتبه پنجم در اختیار مکزیکی هاست و ژاپن، کره جنوبی، آلمان، ترکیه و اسپانیا در رتبه های بعدی قرار دارند. همچنین، فرانسوی ها رتبه چهاردهم، انگلیسی ها رتبه هفدهم و استرالیا رتبه بیست و یکم را در اختیار دارند.

گزارش انجمن بین المللی جراحی زیبایی نشان می دهد، 75 درصد کل جراحی های دنیا در 25 کشور نخست از لحاظ بیشترین تعداد جراحی ها انجام می شود. بر این اساس، در سال 2009 نزدیک به 5 میلیون و 704 هزار نفر در آسیا، 4 میلیون و 155 هزار نفر در آمریکای شمالی و 3 میلیون و 538 هزار نفر در اروپا زیر تیغ جراحی زیبایی رفته اند.