به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، مدیر عامل پست بانک ایران گفت: پست‌بانک در برنامه‌ریزی ‌های آتی به دنبال ایجاد ظرفیت‌ها و خدماتی است که در نظام بانکی کشور وجود ندارد و این مستلزم بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی و اجتماعی کشور است.

دکتر محمدحسن محبیان رییس هیئت مدیره و مدیرعامل پست‌بانک ایران با بیان این مطلب گفت: این ظرفیت‌ سازی‌ها در حوزه خدمات مالی و بانکی باید هم در داخل کشور و هم در عرصه بین‌الملل مورد توجه قرار گیرد.

دکتر محبیان اظهار داشت: رویکرد ایجاد خدمات جدید در حوزه بانکی و مالی در پست‌بانک ایران بر بستر الکترونیک خواهد بود و مسیرهایی دنبال می‌شود که در گذشته پیموده نشده است.

رییس هیئت مدیره پست‌بانک تأکید کرد: ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات و کمک به توسعه متوازن در بخش‌های مختلف در توسعه ظرفیت‌ها و خدمات بانکی و مالی برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

محبیان تصریح کرد: یکی از مباحثی که در بانک مورد تأکید است موضوع کنترل و نظارت ها بر ارائه بهینه خدمات و جلوگیری از بروز ناهنجاری‌ها در انجام مطلوب وظایف است که این موضوع باید از سوی مدیران ستادی و اجرایی بانک مورد توجه و پیگیری جدی و مستمر قرار گیرد.

او در ادامه همفکری را لازمه پیشرفت پست‌بانک دانست و افزود: لازم است در تمامی مراحل برنامه‌ریزی مدیران و کارکنان ستادی و اجرایی مشارکت و حضوری فعال داشته باشند زیرا در بسیاری از مواقع دیدگاه های مدیران و کارکنان به ویژه در حوزه اجرا بسیار گره‌گشا و مفید خواهد بود.

محبیان اظهار داشت: پست‌بانک یک مارک تجاری بین‌المللی بوده و در تمام نقاط دنیا شناخته شده است و باید با اتصال به شبکه IFS امکان انتقال حوالجات بین الملل تا 5 هزار دلار را داشته باشیم.

مدیرعامل پست‌بانک ایران در پایان ضمن دعوت مدیران به همدلی و همکاری با یکدیگر اضافه کرد: رویکرد نظام و مسئولان سوق دادن خدمات به نقاط محروم و روستایی است و یکی از افتخارات پست‌بانک هم این است که بیشترین نقطه تماس را در این مناطق دارد.