به گزارش سرویس دانشگاه برنا، كانون دانشگاهیان ایران اسلامی طی بیانیه‌ای سالگرد شهادت دكتر علیمحمدی و چهلمین روز شهادت دكتر شهریاری را گرامی داشتند.

متن این بیانیه بدین شرح است:
«از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و تشكیل نظام مقدس جمهوری اسلامی دشمنان این نظام دسیسه‌های بسیاری برای از بین بردن استقامت ملت هوشیار و ضربه زدن به این نظام الهی انجام داده‌اند اما مردم همواره به اتکا الهی و حمایت همه جانبه از سنگر ولایت توانسته‌اند این گذرگاههای سخت و دشوار را پشت سر بگذارند.

شكست و ناكامی دشمنان جمهوری اسلامی ایران با به كارگیری همه گونه سیاست‌های كینه‌توزانه از جمله جنگ، تحریم و ایجاد تفرقه‌های مذهبی و سیاسی در مقابله با اراده و عظمت این ملت بزرگ و رهبری مقام معظم رهبری موجب شده است طی یكسال اخیر آنها بار دیگر به ترور ناجوانمردانه و حذف اندیشمندان مخلص این مرز و بوم روی بیاورند.

از همین روست كه سال قبل در چنین ایامی دكترعلیمحمدی و چهل روز قبل دكتر شهریاری را ترور و به شهادت رساندند. بی‌گمان انگیزه‌ دشمنان جمهوری اسلامی از این اقدامات ایجاد ناامنی و ارعاب درسطح جامعه و عقب نشینی ازحرکت شتابان جامعه علمی و دانشگاهی را كه ضربه زدن به جهاد علمی و در نهایت توقف جنبش نرم افزاری، تولید دانش و دستیابی به قله¬های علمی است، اما همت دانشمندان، استادان و دانش پژوهان كشور این انگیزه‌ خبثانه را ناكام خواهد گذاشت.

دشمنان انقلاب اسلامی باید بدانند که در مکتب ما شهادت روی دیگر سکه پیروزی است و ایران اسلامی با وجود این شهدا به این عزت رسیده است. و مردم این سرزمین را نمی‌شود با تهدید و تحریم و جنگ و ترور وادار به تسلیم کرد.

این خشونت های سازماندهی شده نیز هیچ خللی در عزم و اراده دانشمندان و اساتید دانشگاه‌های ما ایجاد نمی‌کند و شهادت مظلومانه این دو استاد دانشگاه و دانشمند متخصص و متعهد این سرزمین یقینا سرعت برنامه ها و تحقیقات علمی را صد چندان و خون مطهر شان درخت تناور علم و دانش را آبیاری می‌کند. چرا كه هر شهیدی ما را به حقانیت راه انقلاب اسلامی که همان راه امام راحلمان خمینی كبیر(ره) و راه مقام معظم رهبری و شهداء است مطمئن تر ساخته و جامعه دانشگاهی را در تداوم راه استقلال ملی مصمم تر می‌سازد».