به گزارش خبرنگار سرویس دانش و فناوری برنا، فرصت تأیید سوابق تحصیلی کنکوری‌های دانشگاه آزاد اسلامی از امروز دوشنبه 16 خرداد آغاز شده است که بر اساس اسامی تائید شده داوطلبان آزمون سال 90 در سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرد. 

اسامی داوطلبان آزمون سراسری سال 1390 دانشگاه آزاد اسلامی که لازم است از امروز دوشنبه 16 خرداد جهت تعیین وضعیت «کد پیگیری سوابق تحصیلی» به ادارات آموزش و پرورش منطقه اخذ دیپلم خود مراجعه کنند، در سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.net اعلام شد.

شرکت تمام داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی که در آزمون سراسری این دانشگاه ثبت نام کرده‌اند، منوط به اخذ کد پیگیری سوابق تحصیلی با تایید وزارت آموزش و پرورش است.

مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد تمام داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی شامل دیپلم‌های ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی که مدرک دیپلم خود را طی سال‌های 84 تا 89 اخذ کرده‌اند، باید به منظور شرکت در آزمون سراسری رشته‌های غیر پزشکی و علوم پزشکی سال 1390 کد پیگیری سوابق تحصیلی خود را با تایید وزارت آموزش و پرورش دریافت کنند.
 
براساس بررسی‌های به عمل آمده در مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش، عده‌ای از داوطلبان که به صورت مشروط و یا خودآزمایی ثبت نام و یا سال اخذ دیپلم خود را اشتباه وارد کرده‌اند، در نتیجه کد پیگیری سوابق تحصیلی نداشته و یا توسط سیستم‌های وزارت آموزش و پرورش شناسایی نشده‌اند؛ بنابراین، بر اساس مصوبه پانزدهمین جلسه کارگروه ماده چهار پذیرش دانشجو مقرر شد اینگونه داوطلبان پس از مراجعه به سایت مرکز آزمون با نشانی www.azmoon.net از تاریخ 16 تا 21 خرداد جاری در صورت مشاهده نام و مشخصات خود در این سایت به منطقه اخذ دیپلم خود در آموزش و پرورش مراجعه و وضعیت سوابق تحصیلی خود را مشخص و تایید کنند.
 
در صورت مراجعه داوطلبان به مناطق آموزش و پرورش، منطقه ذیربط، رسید و یا تاییدیه رفع مشکل جهت اطمینان خاطر به داوطلبان ارایه می‌شود.
 
همچنین، براساس مصوبه کارگروه در صورت عدم مراجعه و پیگیری شخص داوطلب در این‌باره برای این دسته از داوطلبان کارت ورود به جلسه آزمون صادر نخواهد شد.