به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا ففیهی افزود: اعزام دانشجویان به سرزمین وحی از 15 تیرماه آغاز می‌شود.

فقیهی در باره امکانات رفاهی دانشجویان در عمره گفت: دانشجویان در مدینه منوره در چند هتل مستقرند که کیفیت هتل‌ها نسبت به دوره قبل تنزل پیدا کرده است اما فقط دانشجویان در هتل‌ها اقامت دارند و زائر عادی در بین آن‌ها حضور ندارد. 

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان درباره برنامه‌های فرهنگی در طول سفر تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط ستاد و همکاری بعثه مقام معظم رهبری برنامه‌هایی از قبیل؛ زیارت دوره، برنامه‌های مناسبتی، مدینه شناسی مصور، برگزاری جلسات طول سفر و مسابقه قرآنی طرح رحمت در این دوره نیز برگزار خواهد شد. 

وی ادامه داد: به دلیل تاخیری که در اعزام دانشجویان به عمره صورت گرفت جلسات آموزشی پیش از سفر برای زائران در نظر گرفته شده است که جهت هماهنگی زائران با مسوولان کاروان‌ها حضور در جلسات ضروری است.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خاطرنشان کرد: مجموعا 38 کاروان پسر و 6 کاروان زوج دانشجو از 5 ایستگاه پروازی تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و کرمان به مقصد جده پرواز خواهند داشت.