به گزارش خبرنگار سرویس دانش و فناوری برنا، آزمون دادن موجب استرس و فشار روانی می‌شود که در نتیجه منجر به بالا رفتن مقدار آدرنالین خون و افزایش کارایی انسان در شرایط خاص روحی می‌شود.

پس نیازی نیست که از وجود استرس بترسید، اما مشکل زمانی بروز می‌کند که مقدار استرس از حد متعارف بالاتر می‌رود. این سیر صعودی باعث می‌شود تا تداخل در رفتار و در واکنش به سوالات به وجود آید و داوطلب عملاً دچار سر درگمی و تردید در پاسخگویی به سولات شود.

نکته مهم دیگر، داشتن تفکر مثبت است. منفی نگری باعث نزول بینش در انسان می‌شود. همیشه به این فکر کنید که این لحظه نیز مانند تمام لحظات سرنوشت ساز زندگیتان می‌گذرد و شما موفق خواهید شد.

در هنگام پاسخگویی حتماً با سوالاتی روبرو می‌شوید که برای شما ناآشناست یا در گزینش پاسخ صحیح تردید دارید، در آن لحظه ممکن است که دچار فشار روانی شوید. برای مقابله با این لحظات، به مدت چند ثانیه به ذهنتان آرامش دهید و عضلات خود را از حالت انقباض رهایی بخشید، چند نفس عمیق بکشید و با تفکری گذرا نسبت به هدف شیرین خود به چرخه آزمون بازگردید.

عجله کردن از جمله مشکلاتی است که استرس به آن شدت می‌بخشد. در حین تست‌زنی توجه خود را به شمارگان سوالات و جواب‌ها معطوف دارید، زیرا ممکن است با تعجیل کردن در پاسخ‌گویی، تطابق سوالات و شماره گزینه‌های پاسخ‌نامه مشتبه شود که در این صورت یا تمام پاسخ‌ها اشتباه می‌شود و یا در صورت اصلاح اشتباه، زمان زیادی از شما تلف خواهد شد.