به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، دانشمندان اتریشی موفق شدند با استفاده از روش درمانی با دوز بالا، طول عمر کودکان مبتلا به «نوروبلاستوما» (توموری با منشأ سلول‌‌های عصبی که به طور معمول در غده آدرنال و گانگلیون‌های رشته سمپاتیک دیده می‌شود) را افزایش دهند.

نتایج مطالعات دکتر رات لادن اشتاین و همکارانش از دانشگاه وین و موسسه تحقیقات سرطان کودکان سنت آنا در اتریش نشان می‌دهد می‌تو ان به درمان سرطان «نوروبلاستوما» در کودکان امیدوار بود.

نوروبلاستوما شایع‌ترین سرطان در نخستین سال تولد کودکان است و عامل 15 درصد از مرگ و میرهای کودکان سرطانی را شامل می‌شود.

نتایج این بررسی در چهل و هفتمین کنفرانس سالانه انجمن سرطان شناسی بالینی آمریکا با حضور بیش از سه هزار محقق از سراسر جهان ارایه می‌شود.

محققان می گویند: «در مرحله سوم شیمی درمانی این کودکان، ترکیب داروهای بوسولفین و ملفالان در مقایسه با دیگر ترکیبات، نتایج بهتری می‌دهد.»

پیشتر فقط 30 درصد از کودکان مبتلا به نوروبلاستومای با ریسک بالا در طولانی مدت زنده می‌ماندند ولی در مطالعه اخیر‌ طول عمر کودکان 20 درصد افزایش یافته است.

دکتر لادن اشتاین گفت: «می‌توانیم با انتخاب دوز دقیق در شیمی درمانی مایلوبلاتیو، طول عمر این کودکان را در آینده تا 50 درصد افزایش دهیم.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شیمی درمانی «مایلوبلاتیو» نوعی از شیمی درمانی با دوز بالاست که سلول‌های موجود در مغز استخوان و همچنین سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد.