به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه برنا، قادرفر دبیر ستاد ملی هفته پژوهش با اشاره به سومین روز از هفته پژوهش که به نام جهاد ملی و اقتدار ملی نام‌گذاری شده است، گفت: در یازدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر از 268 برگزیده در 27 بخش تجلیل می‌شود.


وی ادامه داد: جشنواره در 2 بخش پژوهشی و فن‌آوری برگزار می‌شود که در زیر مجموعه آن از پژوهشگران و فن‌آوران برتر در حوزه‌های مختلف مانند پژوهشگر برتر، موسسات پژوهشی برتر، فن آوران برتر، برگزیدگان پارک‌ها و مراکز رشد، واحدهای فن آوری برتر، مدیران فن آور برتر تجلیل می‌شود.


دبیر ستاد ملی هفته پژوهش اضافه کرد: از موسسات حقوقی برتر که از میان دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری و رشد انتخاب شده‌اند تجلیل می‌شود. همچنین در بخش حقیقی از 2 استاد برجسته که بیشترین فعالیت پژوهشی و ارتباط با صنعت را داشته‌اند هم تجلیل می‌شود.


وی تصریح کرد: از نویسندگان برتر مقالات علمی، انجمن‌های علمی، قطب‌های علمی سازمان‌ها و نهادهای متولی پژوهش، 13 سازمان و وزارتخانه تجلیل خواهد شد.


قادرفر یادآور شد: این 13 سازمان و وزارتخانه 80 برگزیده دارند که تجلیل از آن‌ها صورت می‌گیرد.


وی تصریح کرد: برای اولین بار کنفرانس ملی مدیریت پژوهش و فناوری طراحی شده و این کنفرانس با همکاری 20 دانشگاه و موسسه پژوهشی برگزار می‌شود. در این کنفرانس 130 مقاله علمی از میان 250 مقاله انتخاب شده که فردا با حضور جمعی از اندیشمندان در سالن اجلاس سران ارایه خواهد شد.