به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه برنا، صبح امروز در مراسم یازدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر که در سالن اجلاس سران برگزار شد، 6 طرح پژوهشی رونمایی شد.


بر اساس این گزارش اولین طرح با نام ایجاد نرم افزار ملی شبیه‌سازی عددی چند فاز آلودگی نفتی آب‌های زیر زمینی، برای پاکسازی خاک و آب زیر زمینی آلوده، نام داشت که از کاربردهای آن می‌توان به شبیه‌سازی پاک سازی آلودگی‌های تک فاز آب‌های زیر زمینی، طراحی مهندسی پایه و تفصیلی عملیات پاک‌سازی آب و خاک اشاره کرد.


همچنین بر اساس این گزارش دومین طرح دارو رسانی هدفمند به سلول‌های سرطانی بود که از کاربردهای آن می‌توان به تشخیص سریع و ارزان بیماری سرطان به وسیله تصویربرداری رزونانس مغناطیسی و حمل داروهای ضد عفونت و حمل داروهای ضد تومور اشاره کرد.


بر اساس این گزارش سومین طرحی که امروز رونمایی شد، تحت عنوان آب شیرین‌کن صنعتی خورشیدی تفصیلی بود و چهارمین طرح تولید بیودیزل و نسل سوم بیواتانول از میکرو آلگ ها، اشاره کرد.

بنا بر این گزارش از طرح‌های دیگری که امروز رونمایی شد، می‌توان به طراحی و ساخت واحد تولیدی بیوگاز با استفاده از ضایعات دامی و نرم افزار «سیدا»، سامانه جامع مدیریت یک پارچه منابع دانشگاهی اشاره کرد.