به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه برنا، در نشست خبری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که امروز برگزارشد، محمد همت، دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی و هادی امیدی‌فر، دبیر اتحادیه جامعه اسلامی به ایراد سخنانی پرداختند.

محمد همت، دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، درباره حماسه 9 دی، این روز را تجلی قدرت خداوند دانست و از آن به عنوان پیوند عاشورایی امام و امت و 22 بهمن ثانی یاد کرد.

وی درباره علت بسیج مردم گفت: حماسه 9دی تجسم قدرت و اراده الهی و روح ولایت و آگاهی و زمان‌شناسی ملت بود. این حماسه حاصل بیداری عمومی بود. پس از انتخابات، مردم به دنبال جواب شبهات بودند؛ اما آگاهی و بینش مردم، به واسطه سلسله اتفاقات و عملکردهای جریان‌های مختلف و کدهای رهبری کامل شد.

همت، رهبری ممتاز و منحصر به فرد رهبر فرزانه انقلاب را در جریان فتنه و تقابل با این جریان برجسته خواند و علت تحلیل اشتباه دشمن را فهم دینی و بصیرت ملی دانست و خواست الهی را در به ثمر رسیدن این حماسه یادآور شد.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان پیام‌های 9دی را این‌گونه بر شمرد: اول، حرکت کردن به دنبال پرچم ولایت و عدم انحراف این مسیر. دوم، بی‌اعتمادی نسبت به بنگاه‌های خبری و رسانه‌های غربی. سوم، بازگشت به ارزش‌های اصیل انقلاب. چهارم، محوری شدن شاخصه‌ها و ارزش‌ها و حاشیه‌ای شدن افرادی که پیش از این در میان مردم جایگاهی داشتند. پنجم، بی‌خاصیت شدن خواص و زبدگان و کنده شدن آن‌ها از توده مردم. ششم، نشان دادن این که خون دادن از دادن اعتقاد راحت‌تر است. هفتم، اثبات اینکه مردم همیشه در صحنه‌اند و انقلاب فقط مال مردم است. هشتم، گناه سکوت‌کنندگان کمتر از گناهکاران نیست و آخرین پیام برخورد قضایی با سران وقایع اخیر بود که در ذهن مردم بارها اعدام شده‌اند.

وی از حماسه 9دی به عنوان روزی یاد کرد که آیندگان درباره عظمت آن صحبت خواهند کرد و نقش رهبری را در مدیریت هشت ماهه وقایع پس از انتخابات 88، بنیادین خواند، به گونه‌ای که کشور پس از این هشت ماه، با روندهایی مانند ریزش در بدنه نفاق، خودآگاهی مردم و جذب حداکثری و دفع حداقلی روبرو شد.

همت با اشاره به سه ضلع مثلث انقلاب، مردم و رهبری این سه وجه را عنصر نابود کننده نفاق در جامعه برشمرد.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به طرح هدفمندی یارانه‌ها، ضرورت‌هایی که این طرح برای کشور و نظام ایجاد می‌کند را این‌گونه ذکر کرد: این طرح پیشرفت اقتصادی و صنعتی، بیرون آمدن از تنبلی چند 10 ساله، شفاف شدن نظام اقتصادی کشور و عقلانی شدن مصرف را به دنبال خواهد داشت.

همت با لازم دانستن فرهنگ‌سازی در جهت اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها درک صحیح مردم از یارانه و باز شناساندن مفهوم آن به جامعه را از وظایف دولت برشمرد و افزود: اگر نظارت منسجم منضبط نباشد، ملت آسیب می‌بیند، البته دولت نیز در برخی موارد باید از خود انعطاف بیشتری نشان دهد.


در ادامه این نشست، هادی امیدی‌فر، دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، با اشاره به مطالبات دانشجویی برای پیگیری قضایی پرونده‌های اتفاقات پس از انتخابات، حرکت قوه قضاییه را کند خواند و اقدامات جدید این قوه را در تشکیل پرونده برای سران نفاق گامی مثبت ارزیابی کرد.

وی با اشاره به هدفمندی یارانه‌ها این اقدام را مثبت دانست و گفت: دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی پذیرای مسوولان برای پاسخگویی به مجهولات این طرح هستند.

دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در خاتمه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی را در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها از مهمترین وظایف دولت برشمرد و اجرای صحیح این طرح را راهگشای اقتصاد کشور دانست.