به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، محققان دریافتند احتمال مرگ افراد مبتلا به بی اشتهایی و اختلال تغذیه‌ای 5 برابر بیشتر از سایر افراد است. همچنین خطر مرگ افراد مبتلا به پراشتهایی نیز 2 برابر دیگران است.

بر اساس گزارش هافینگتون پست، این نتیجه برگرفته از 36 مطالعه علمی است که بین سال‌های 1996 تا 2010 انجام گرفته و در آن‌ها رفتار و اوضاع جسمانی 17 هزار نفر از افراد مبتلا به کم اشتهایی بررسی شده است. مشکلات استخوان، کلیه، دستگاه گوارش و کم خونی از عوارض ابتلا بی‌اشتهایی است.

از مجموع افرادی که در این مطالعه بر روی آنان تحقیق شده است، 755 نفر به سبب زیان‌های کم اشتهایی بر جسمشان جان داده‌اند. بر اساس نتایج به دست آمده سالانه 5 نفر از یک هزار نفری که به کم اشتهایی مواجهند، می‌میرند که این رقم پنج برابر بیشتر از انسان‌هایی است که با اختلال در خوردن غذا مواجه نیستند، ضمن اینکه بسیاری از افرادی که دچار کم اشتهایی هستند از افسردگی، نگرانی عمیق و وسواس هم رنج می‌برند.

در این مطالعه آمده است، درصد مرگ و میر در افرادی که در سنین بالا از کم اشتهایی رنج می‌برند و هم زمان اعتیاد به الکل نیز دارند، بیشتر از بیماران مشابه در سنین پایین‌ است.