به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا به نقل از سایت یاهو، 10 عادت بد در مردان که به سلامتی‌شان ضرر می‌رساند مشخص شد.

پرهیز از مراجعه کردن به پزشک: مطابق تحقیقات انجام شده مردان 20 درصد کمتر از زنان به پزشک مراجعه می‌کنند. این در حالی است که طول عمر مردان کمتر از زنان است و مردان بیشتر از زنان به دلیل ابتلا به سرطان جان خود را از دست می‌دهند. 

آزمایش نکردن سالیانه: بسیاری از مردان از دادن آزمایش به دلیل ترس‌شان خودداری می‌کنند. این در حالی است که آزمایش دادن به طور منظم برای مردان به ویژه در سنین جوانی و میانسالی برای پیشگیری از سرطان‌های خاص که امروزه رو به افزایش است، امری حیاتی است.

مصرف الکل: اگرچه در اروپا و آمریکا تعداد زیادی از زنان هم پا به پای مردان الکل مصرف می‌کنند، اما هنوز مصرف الکل در بین مردان رایج‌تر است. این در حالی است که آمار مرگ و میرهای ناشی از مصرف نوشیدنی‌های الکلی در حال افزایش است.
 
ابراز نکردن احساسات: مردان کمتر از زنان در مورد احساسات و عواطف خود صحبت می‌کنند. این در حالی است که امکان خودکشی در بین مردان 77 درصد بیش از زنان است و مردانی که مبتلا به افسردگی هستند بیش از زنان به نوشیدن مشروبات الکلی و مصرف مواد مخدر روی می‌آورند.

اضطراب زیاد ناشی از کار: مطابق تحقیقات انجام شده مردان چهار برابر بیش از زنان به خاطر مسایل کاری اضطراب دارند و 2 برابر بیش از زنان به خاطر این اضطراب به نوشیدن الکل روی می‌آورند.

علاقه بسیار زیاد مردان به حمام داغ: مطالعات محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد که حمام داغ باروری مردان را کاهش می‌دهد. این دانشمندان در مورد حمام داغ، استفاده از جکوزی و همچنین استفاده مداوم از لپ‌تاپ به مردان هشدار می‌دهند. 

استفاده نکردن از ضد آفتاب: در حالی که سرطان پوست یکی از راج‌ترین سرطان‌ها است، تعداد بسیار کمی از مردان از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنند. مطالعات نشان می‌دهند که در آلمان، فرانسه، اسپانیا و آمریکا 52 درصد از زنان از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنند، این در حالی است که 37 درصد مردان در این کشورها از این کرم استفاده می‌کنند. مردان بیش از زنان در محیط‌های خارج از منزل هستند و نیاز آن‌ها به کرم ضد آفتاب بسیار حیاتی است.

عدم رعایت بهداشت: تحقیقات انجام شده در انگلیس نشان می‌دهد که فقط یک‌سوم مردان پس از رفتن به دستشویی دست خود را با آب و صابون می‌شویند. این در حالی است که دست، سریع‌ترین راه برای پخش شدن میکروب‌ها است.

مسواک نزدن دندان‌ها: تحقیقات انجمن دندانپزشکی آمریکا نشان می‌دهد که تنها 66 درصد مردان در مقایسه با 86 درصد از زنان روزی 2 یا سه بار مسواک می‌زنند. طبق این مطالعات، بیماری‌های لثه منجر به بیماری‌های قلبی و بسیاری از بیماری‌های دیگر می‌شوند.

خوردن زیاد فست‌فود: مطالعات جدید نشان می‌دهد که 47 درصد از مردان حداقل به طور هفتگی فست‌فود می‌خورند. فست‌فود، حاوی نمک بسیار بالا و نیمی از کالری مورد نیاز بدن است. این کالری پایین و میزان نمک بالا در فست‌فودها اثرات مضری برای سلامتی بدن دارند.