به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، مظاهریان رییس دانشكده معماری دانشگاه تهران با بیان اینكه رشته معماری داخلی در دهه اخیر در ایران مورد غفلت قرار گرفته است، از برگزاری مدرسه تابستانی معماری داخلی در دانشگاه با همكاری كالج داموس ایتالیا خبر داد. 

وی با اشاره به ایجاد مقطع كارشناسی ارشد معماری داخلی در دانشگاه تهران، افزود: در همین زمینه سعی شد با توجه به فاصله‌های موجود این رشته از استانداردهای موجود، بتوانیم با همكاری دانشگاه ایتالیا این فاصله را كم كنیم. 

وی با اشاره به برگزاری مدرسه تابستانی با موضوع طراحی رستوران‌ها و فست فودها در شهریورماه سال جاری با همكاری كالج داموس ایتالیا، عنوان كرد: در این مدرسه تابستانی، 60 دانشجو زیر نظر اساتید مجرب این كالج آموزش می‌بینید.

رییس دانشكده معماری دانشگاه تهران با اشاره به برگزاری یك كارگاه آموزشی با موضوع طراحی مغازه در سال گذشته نیز، گفت: موفقیت در برگزاری این كارگاه آموزشی، باعث شد كه به فكر برگزاری یك كارگاه دیگر با ابعاد گسترده‌تر باشیم.

وی همچنین با اشاره به برگزاری كارگاه آموزشی دیگری در دانشگاه تهران با همكاری مدرسه AA لندن كه یكی از معتبرترین مدارس معماری اروپاست، افزود: سال گذشته 6 مدرس این مدرسه به همراه 60 دانشجو و 3 مدرس ایرانی این كارگاه را اداره كردند.

مظاهریان با بیان اینكه امسال این كارگاه آموزشی با ابعاد گسترده‌تری برگزار شد، افزود: 11 مدرس مدرسه AA لندن به همراه 100 دانشجو و مدرس ایرانی به مدت 2 هفته در این كارگاه حضور داشتند.

رییس دانشكده معماری دانشگاه تهران با اشاره به فعالیت دانشجویان این كارگاه در پنج بخش، گفت: در پایان دوره نیز آثار دانشجویان توسط معتبرترین معماران جهان قضاوت می‌شوند.