به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، جلسه 695 شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور كشورمان برگزار شد.

محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی درخصوص مصوبات این جلسه گفت: طبق روال جلسات اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، سند تحول نظام آموزشی كشور در دستور كار قرار گرفت و تا این جلسه از 7 محور این سند، 6 محور آن به تصویب رسیده است.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: امیدواریم با تصویب بخش آخر یعنی بخش پایش و رصد بین دستگاه‌ها در جلسه آینده، تصویب سند تحول نظام آموزش و پرورش به اتمام برسد.

مخبر دزفولی خاطرنشان كرد: پس از تصویب این سند، شورایعالی انقلاب فرهنگی موضوعات حوزه فرهنگ عمومی را وارد دستور كار خود خواهد كرد كه از جمله آن‌ها مباحث پیوست فرهنگی و سپس مهندسی فرهنگی است.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران همچنین از ابلاغ اساسنامه بنیاد سعدی توسط رییس‌جمهور خبر داد و گفت: با ابلاغ این مصوبه، این بنیاد به زودی شكل خواهد گرفت.

وی تصریح كرد: بنیاد سعدی كه مأموریت ساماندهی و آموزش زبان فارسی در خارج از كشور است با هیئت امنا در سطح بالایی تشكیل خواهد شد و به ‌عنوان یك دستگاه علمی و فرهنگی در صحنه بین‌الملل حضور خواهد داشت.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مصوبه تشكیل دانشگاه فرهنگیان تأكید كرد: در خصوص این دانشگاه كه وابسته به وزارت آموزش و پرورش است نیز، در این جلسه بحث‌هایی مطرح شد.

مخبر دزفولی افزود: این دانشگاه كه تابع ضوابط آموزش عالی است و رییس هیئت امنای آن نیز وزیر علوم خواهد بود به ‌زودی ساماندهی خواهد شد.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: گزارشی پیرامون وضعیت مهدكودك‌ها و شیوه ساماندهی و ارتقای آن‌ها توسط دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی تهیه شده است كه به زودی در صحن شورا ارایه خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان كرد: در این گزارش طبق مطالعاتی كه از چند وقت پیش انجام شده است؛ نقاط ضعف، قوت و جهت‌گیری‌های لازم برای ارتقای وضعیت مهدكودك‌ها مورد بررسی قرار گرفته است كه امیدواریم با ارایه آن وضعیت مهدكودك‌ها ارتقا پیدا كند.