عبدالله معتمدی معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا از ایجاد رشته‌های جدید در دوره‌های فراگیر خبر داد و گفت: امسال نزدیک به 50 رشته جدید در دفترچه دوره‌های فراگیر منعکس شده است که تعداد رشته ایجاد شده در حوزه فنی مهندسی و هنر بیش از 40 رشته جدید است.

وی با بیان اینکه تعداد رشته‌های دوره فراگیر کارشناسی سال قبل حدود 60 رشته بوده، افزود: امسال این تعداد به 109 رشته افزایش یافت.

معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور تصریح کرد: تعداد رشته محل‌های کارشناسی فراگیر از حدود 6 هزار و 500 رشته محل در سال قبل به هشت هزار و 100 رشته محل افزایش یافته است.

وی یادآور شد: در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر هم 59 رشته داشتیم که امسال به 76 رشته رسیده است. تعداد رشته محل‌ها در ارشد سال قبل 186 رشته محل بوده که امسال به 235 رشته محل افزایش یافته است.

معتمدی افزود: سال گذشته حدود یک صد و 70 هزار نفر در آزمون کارشناسی فراگیر شرکت کرده بودند که امیدواریم حداقل همین تعداد، امسال هم شرکت کنند.

وی تصریح کرد: همچنین سال گذشته بیش از یک صد و 4 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر شرکت کرده بودند که از این بین 6 هزار نفر پذیرفته شدند.