به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، با گذشت نزدیک به یک هفته از برگزاری این نمایشگاه، کارشناسان بخش خودروی سایت معتبرعلمی پاپ سای خودورهای الکتریکی و هیبریدی این نمایشگاه را معرفی کرده اند. در ذیل شما را به دیدن گزارشی تصویری از خودروهای الکتریکی برتر نمایشگاه دیترویت دعوت می کنیم :


مرسدس بنز E-Cell

این خودروی الکتریکی با بدنه فوق العاده زیبا که توسط شرکت AMG، طراحی شده توجه هر بازدید کننده را به خود جلب کرده است. قدرت 525 اسب بخاری این خودرو به وسیله 4 موتور الکتریکی تامین می شود. شتاب 0 تا 100 آن 3.9 ثانیه اعلام شده است.
پورشه 918 هیبریدی

این خودروی هیبریدی لقب جذاب ترین خودروی الکتریکی را به خود اختصاص داده و موتور هشت سیلندر آن توانایی 563 اسب بخار و موتور الکتریکی آن، قدرت خیره کننده 767 اسب بخار را تولید می کند.

به نظر می رسد امسال شرکت پورشه، غیبت چندین ساله خود در دیترویت را کاملا جبران کرده است.فورد فوکوس

از سوپور اسپورت ها که بگذریم نوبت به موفق ترین خودروی الکتریکی کلاس C (Compact Car) می رسد. در اولین روز از برگزاری نمایشگاه دیترویت شرکت فورد از سرمایه گذاری عظیم خود در بخش تولید خودروهای الکتریکی خبر داد.فورد فوکوس تنجرین (Tangerine)

فورد فوکوس ST، تنجرین – کروم، به عنوان یکی از پر بیننده ترین خودروهای الکتریکی معرفی شده است.


فورد C- MAX

مینی ون هیبریدی جدید شرکت فورد از سال آینده در اروپا و آمریکای شمالی به فروش گذاشته خواهد شد.


تویوتا پریوس C

مدل مفهومی پریوس که با ابعادی کوچک تر ساخته شده قرار است با قیمتی به مراتب پائین تر از سال آینده میلادی، به تولید انبوه برسد.


شورلت سونیک

مدل جدید شورلت با موتور 1.8 لیتری به عنوان رقیب جدی فورد فیستا معرفی شده است.

طراحان این خودرو در کنفرانس خبری اعلام کرده اند که این مدل از سال آینده به عنوان جایگزین مدل Aveo ، تولید خواهد شد.


آئودی A6 هیبریدی

خودروی هیبریدی آئودی با موتور 4 سیلندر 211 اسب بخار و موتور الکتریکی آن 45 اسب بخار تولید می کند. به گفته سازندگان آئودی، این خودرو قادر است به کمک موتور الکتریکی به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد.


بی ام و سری 1 کوپه

بی ام و سری 1 کوپه با موتور شش سیلندر خطی و قدرت 335 اسب بخار از بهار سال آینده به بازار می آید.