به گزارش خبرنگار دانشگاه برنا، به نقل از باشگاه پژوهشگران دانشجو، عبدالله سجادی‌جاغرق، رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رشته‌های پزشکی، حقوق، مهندسی عمران و معماری، میکروبیولوژی و هنر پرطرفدارترین رشته‌ها در گروه‌های مختلف تحصیلی این دانشگاه است. 

سجادی‌جاغرق، افزود: گروه‌های ریاضی و فنی مهندسی با 354 هزارداوطلب و علوم انسانی با253هزار شرکت کننده پر جمعیت‌ترین و گروه هنر با 8 هزار متقاضی در ردیف کم جمعیت‌ترین گروه‌های آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی است.
 
وی با اشاره به این که ترکیب جنسیتی در کنکور دانشگاه آزاد اسلامی برخلاف آزمون سراسری است گفت: در آزمون غیر پزشکی این دانشگاه، 51 درصد داوطلبان پسران و49درصد دختران هستند.
 
رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: در آزمون گروه پزشکی هم72درصد داوطلبان دختران و28درصد پسران هستند.

سجادی جاغرق افزود: حدود75درصد داوطلبان کنکور سراسری متقاضی شرکت در آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز هستند.

وی همچنین در خصوص وضع آماری داوطلبان کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه که حدود280هزار داوطلب دارد،گفت: رشته‌های حسابداری و مهندسی معماری و نرم افزاری پر طرفدارترین رشته‌های این مقطع به شمار می آید.

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد:4رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته کم طرفدارترین است که هر رشته یک داوطلب دارد.
 
سجادی جاغرق افزود: ترکیب جنسیتی در آزمون کارشناسی ارشد به گونه‌ای است که ترکیب شرکت‌کنندگان دختر امسال نسبت به سال86 حدود2درصد افزایش یافته است.

وی گفت: رشته های حسابداری و حقوق پرمتقاضی‌ترین رشته‌های آزمون کارشناسی ارشد محسوب می‌شود و فقط یک رشته با 5 داوطلب کم طرفدارترین رشته است.