به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مصطفی محمدنجار در دیدار با " لوان جاگاریان " سفیر روسیه در ایران، افزود: ایران و روسیه می‌توانند همکاری‌های مشترکی در زمینه مسایل امنیتی، مرزی و جرایم سازمان یافته خصوصاً بحث آموزش و انتقال تجربیات و شرکت در نشست‌های مشترک داشته باشند.

وی ضمن قدردانی از مواضع خوب روسیه در راستای حمایت از جمهوری اسلامی ایران، بر گسترش مناسبات بین دو کشور به‌ویژه در بحث مبارزه با مواد مخدر با توجه به همجواری دو کشور ایران و روسیه با افغانستان تاکید کرد.

محمدنجار ادامه داد: ایران و روسیه به دلیل همجواری با افغانستان در محل ترانزیت و قاچاق مواد مخدر قرار دارند و این موضوع خطری برای نسل جوان دو کشور محسوب می‌شود.

وزیر کشور در ادامه این دیدار روابط ایران و روسیه را خوب و مثبت ارزیابی کرد و عزم و اراده مسوولان جمهوری اسلامی ایران بر پیگیری توافقنامه‌‌های قبلی به ویژه در بحث مبارزه با قاچاق و تزانزیت مواد مخدر را یادآور شد و با اشاره به سفر سال گذشته خود به روسیه و امضای توافقنامه‌هایی با وزیر موقعیت‌های اضطراری و مواد مخدر این کشور ابراز امیدواری کرد که طرفین گام‌های محکم‌تری در جهت پیشبرد و عملیاتی شدن توافق نامه‌های قبلی بردارند.

نجار گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا تجربیات خود در زمینه آموزش، درمان و توانبخشی معتادان را در اختیار روسیه قرار دهد و از ظرفیت‌های این کشور نیز در زمینه مقابله با بحران و حوادث استفاده کند.

وزیر کشور همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای بهره‌مندی از تجربیات روسیه در بحث اطفاء حریق تاکید کرد.